Promlsejte se do Říma

Pokud si rádi smlsnete na vynikajícím sýr a zároveň patříte k milovníkům cestování, můžete spojit příjemné s užitečným a zúčastnit se zajímavé soutěže s Mozzarellou Galbani. Stačí si koupit čtyři balení a poslat SMS zprávu v požadovaném tvaru a jeden z pěti zájezdů do Říma může být váš. Ti méně šťastní vyhrají jeden z dvou set designových kráječů na mozzarellu. Pozor, do soutěže není zahrnuta Mozzarella Galbani Light (125 g balení), takže budete muset od dietních sýrů na nějaký čas upustit. Pojďme si spolu zkrátit čekání na vyhodnocení několika zajímavostmi o mozzarelle a Římu.

Mozzarella z Kampánie

Mozzarella je oblíbený druh měkkého sýra a má původ v italské Kampánii. Její název je odvozen od slova mozzare (odříznout), protože se formuje nožem. Mozarella se vyrábí z takzvaného točeného tvarohu. Vše začíná přidáním iniciační kultury a syřidla do mléka. To se srazí a tvaroh se nakrájí na velmi malé kousky. Nechá se usadit a po vytažení ze syrovátky míchá ve vařící vodě. Výsledná hladká a lesklá masa se opět nakrájí na malé kousky, které se formují do oválů a namočí do slaného roztoku. V obchodech na ni můžete narazit nejen v podobě klasické koule, ale ciliegine (třešničky), nodiny (uzlíky) a dalších tvarech.

Všechny cesty vedou do „věčného“ Říma

Řím nedostal svou přezdívku nadarmo. Byl založen už před 2 700 lety a byl hlavním městem Římské říše, kdysi nejmocnější evropské mocnosti. Dnes je italské hlavní město spojováno se sídlem papeže, celou řadou antických památek, kostelů a chrámů. Pro ženy je Řím symbolem nekonečného nakupování v nezaměnitelných italských buticích. Ať už se do něj vydáte za novými kozačkami či obhlídku historické architektury, určitě se skvěle pobavíte a odnesete si s sebou i celou řadu nezapomenutelných zážitků. Víkend v Římě si s Mozarellou užijete na sto procent!

Publikováno: 08. 08. 2012

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam

Tagy: mozzarella | mozzarella galbani | soutěž řím | víkend v římě