Progresivní sebeobrana - léty prověřený systém, díky kterému si na vás útočník nepřijde

Víte, kdo patří mezi nejčastější cíle agresivních útočníků? Lidé, kteří působí bezbranně - ve většině případů tedy ženy. A přestože lze pravděpodobnost přepadení výrazně eliminovat (např. nechodit temnými a osamělými uličkami), není možné riziko odstranit úplně. Máte strach, že se obětí stanete i vy? V tom případě jste vhodným adeptem na kurzy progresivní sebeobrany!

Jednoduchá a přesto destruktivní

O kurzech sebeobrany jste již určitě slyšela, ale možná netušíte, co si představit pod přízviskem „progresivní“. Progresivní sebeobrana (neboli P.S.D. - Progressive Self Defence) je postavena na bázi technik tradičního filipínského bojového umění. Její výhodou je jednoduchost a absence náročných a příliš komplikovaných úderů a kopů. Jde o intuitivní a přesto destruktivní systém, díky kterému budete schopna reagovat na brutální útok a efektivně eliminujete útočníka. Skládá se z léty prověřených technik, které Filipínci využívali v rámci obrany před okupanty, ale také během kmenových válek.

Svěřte se do péče tomu nejlepšímu

Naučit se bránit není těžké a to i navzdory tomu, že vám příroda nenadělila pohybový talent. Úspěch je otázkou zautomatizování jednotlivých technik a samozřejmě schopného trenéra. Mezi ty nejlepší patří Ivo Schovanec – osobní trenér, který se věnuje nejen sebeobraně, ale také kickboxu a kondičnímu cvičení. Můžete se na něj obrátit i v případě, že nejste spokojeni se svou postavou a ráda byste se opět dostala do formy. Za Iva Schovance hovoří jeho vzdělání v oboru (např. 1. Dan, tedy černý pás, v kicboxu nebo nespočet přednášek o kondičním cvičení a fitness) a praxe. Bojovému umění se aktivně věnuje od 10 let a působil ve známých fitness centrem. Měl na starosti sparťanské hokejisty a má bohaté zkušenosti se sestavováním programů v oblasti stravování. Chcete-li se o něm dozvědět více, podívejte se na jeho webovky. Najdete je na www.ivoschovanec.cz. Hledáte-li někoho, kdo vás naučí, jak se o sebe postarat, právě jste ho našla.

Publikováno: 19. 01. 2014

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: Ivo Schovanec | kickbox | kondiční cvičení | progresivní sebeobrana | sebeobrana