Víme, na co si dát pozor při výběru dětských náušnic

První dětský šperk se pro každou holčičku i její rodiče stává velkou událostí, na kterou jen tak nezapomene. Pokud se rozhodnete i vaší dceru obdarovat drobnou cenností, dejte si při výběru velký pozor na důležité sounáležitosti, které mohou negativním způsobem ovlivnit zdraví vašeho dítěte.

Správný čas pro výběr šperku

Zlaté dětské náušničky jsou nejčastější volbou prvního šperku. K propichování oušek v prvních měsících života miminka se všichni rodiče nepřiklánějí. Mnozí tuto volbu ponechají až na samotných dětech. Jednoznačně tak ztrácí výhodu bezbolestného zákroku v době, kdy si na tento zákrok nebudou pamatovat. Vezmeme-li v úvahu ostatní dětské šperky, jako jsou třeba náhrdelníky či náramky, zde je třeba správně odhadnout pravý čas, který je vhodný k jejich nošení. Rovněž i design šperku by měl z bezpečnostních důvodů odpovídat věku dětí. Majitele v podobě našich ratolestí pečlivě seznamte se všemi důvody, proč se o šperk musí dobře starat. Veďte své dítě k zodpovědnosti od prvního kontaktu. Příležitostí k obdarování šperkem je opravdu mnoho. Připomeňme si například křest dítěte, narozeniny či jiné rodinné oslavy. Velmi často vidíme zlaté šperky, jako dary k plnoletosti, kdy se se svým dítětem tak trošku loučíte, protože se z něj už stává plnoletý člen společnosti se všemi právními sounáležitostmi.

Vždy myslete na zdraví

Při nákupu dětských šperků se vyhýbejte laciné bižuterii a jiným obecným kovům. Obsahují totiž nikl, který patří mezi agresivní alergeny a způsobuje podráždění či zánět kůže. Dětská pokožka je v útlém věku citlivá, a proto je nutné vybírat dětské šperky vyrobené z kvalitních kovů. Zejména to platí právě u dětských náušnic, které se dítěti nesundavají a nosí je celodenně. Za nejlepší volbu považujeme dětské náušničky z bílého zlata popřípadě ze zlata žlutého. U náramků, řetízků a náhrdelníků se zaměřte na ideální délku s ohledem na věk dítěte. Příliš dlouhý náramek se bude neustále zachytávat a vystavovat určitým rizikům. Nezapomínejte, že děti jsou plné energie a mohly by se o šperk celkem snadno zranit. To nejlépe dokazují právě kluci, kteří jsou neustále v nějaké klučičí mele. Bezpečné dětské šperky poznáte podle zaobleného designu bez ostrých rohů. Pokud hledáte vhodný a zároveň bezpečný šperk pro opravdu malé nezbedníky, rozhodně sáhněte po dutých špercích.

Ideální tvar a barva

Na malou chvíli vydechněte a konečně se zaměřte jen na pocitovou stránku vlastního výběru. Výběr dětských šperků je opravdu rozmanitý a předesílá zajímavé možnosti. Mezi nejčastější dětské motivy patří kytičky, motýlci nebo např. zvířátka. Roztomilosti a fantazii se meze nekladou. Dívkám zase svědčí růžová barva, která se s některými ponese až do dospělého věku. Chlapcům je zase odedávna přiřazována modrá barva. V případě, že jste v rozpacích, můžete zvolit barvu kamene ve šperku dle měsíce narození dítěte.

Pro rychlou inspiraci uvádíme seznam kamenů

Leden - granát. Únor - ametyst. Březen - akvamarín. Duben - diamant. Květen - smaragd. Červen - perla. Červenec - rubín. Srpen - olivín. Září - safír. Říjen - opál. Listopad - topaz. Prosinec - Tanzanit.

Publikováno: 30. 09. 2020

Kategorie: Děti

Autor: Adam