Připravte svou pleť na podzim

Je to už pár týdnů, co létu definitivně odzvonilo a nám nezbývá, než přijmout podzim takový, jaký doopravdy je. Občasné romantické procházky parkem, kde to jen hýří pestrobarevným listím střídají plískanice a další nepříjemnosti, kterým se bohužel nevyhneme. My ženy bychom se ovšem měly soustředit na přípravu na zimu. Naše pleť dostala během léta pořádně zabrat a proto ji musíme dát do pořádku. Intenzivní sluneční paprsky, časté koupání v chlorované vodě i prudké teplotní změny způsobené klimatizací – to vše se na pleti muselo nutně projevit. Od zimy žádný soucit nečekejme, bude k nám neméně krutá, jako parné letní dny.

Individuální přístup se vyplácí

K péči o pleť bychom měli přistupovat individuálně, s ohledem na aktuální roční období. Během léta se vyplatí používat přípravky, které omezují nadměrnou tvorbu mazu, podzim zase věnovat přípravě na tuhou zimu. Ideální jsou přípravky bohaté na vitaminy a vyživující a hydratační látky. Ještě před tím, než začneme s regenerací, je na místě zbavit tvář všech nečistot. Vzpomeňte si na všechny ty voděodolné opalovací krémy, které jste v létě nakupovali po kilech. Kromě toho, že pleť chrání, také ucpávají póry. Nejde však o nic strašného, řešením je čistící pleťový či exfoliační peeling. Tyto vysoce účinné přípravky čistí pleť do hloubky a připraví ji pro další kosmetickou péči.

Podzim v rytmu hydratace

Letní pleťové krémy schovejte do šuplíku. Na řadu přijdou ty, které obsahují větší množství výživných složek. I zde nezapomeňte na individuální výběr podle typu vaší pleti. K cílené hydrataci je vhodné hydratační pleťové, případně regenerační sérum. Aplikujete-li na svou pleť dvakrát do týdne hydratační či regenerační masku, rozhodně ji tím neublížíte. Velmi efektivní je zejména olivový olej, kozí mléko či mandle.

A protože i na podzim čas od času zasvítí sluníčko, neměly bychom zapomínat na přípravky s ochranným faktorem. Nepoužíváte-li make-up, využijte některý z mnoha denních pleťových krémů, které chrání i před slunečním zářením.

Ani důkladná péče se nemusí nutně prozradit

Přípravků, které čistí, vyživují a regenerují pleť, je takřka nepřeberné množství. Vůbec nejlepší je vyzkoušet produkty od několika výrobců a najít si ten „svůj“, který pleti prospívá ze všech nejvíce. A protože kvalitní pleťová kosmetika nepatří mezi nejlevnější položky, vyplácí se nakupovat s rozumem. Široký výběr kosmetiky nabízí oblíbený prodejce parfums.cz a to jak jinak, než za mnohem nižší ceny, než za jaké přípravky najdete v regálech u konkurence. Zboží budete mít obratem doma a navíc dostanete malá dáreček

Krása vychází zevnitř

I nejlepší pleťová kosmetika vám stoprocentně nezaručí dokonalou pleť. Používání přípravků by mělo jít ruku v ruce i s životosprávou a životním stylem. Velmi důležitý je především pravidelný pitný režim, kterým předejdete vysychání kůže. Ta bez vody nejenže vysychá, ale také není schopna vylučovat škodlivé látky. Z jídelníčku by mělo zmizet nadměrné množství cukru, soli a tuku. Pleti prospívá i čerstvý vzduch – nezapomeňte proto větrat a když budete mít volnou chvilku, věnujte ji procházce v přírodě. Dodržíte-li všechny výše zmíněné rady a navíc si dopřejete dostatek spánku, jste na nejlepší cestě k celoročně zdravé pleti.

Publikováno: 22. 10. 2012

Kategorie: Kosmetika

Autor: Adam

Tagy: péče o pleť | péče o pleť na podzim | podzimní kosmetika | podzimní péče o pleť