Ochutnejte Itálii se sklenkou vína

Pokud navštívíte Itálii, musíte si užít nejen sluníčka, moře, ale také gurmánských požitků, mezi které patří vynikající pasta a víno. Špagety, lasagne, penne, noky a další pochutiny si necháme na jindy, dnes se podíváme na to, s čím tekutým je párovat.

Úžasná toskánská vína

Italové produkují pestrý výběr vín, protože tato země je největším prodejcem vína na světě. Centrum italského vinařství je Toskánsko. Region, který spolu s Piemontem vytváří základy vinařství této jihoevropské země. A protože je tradiční, rodí se tu i noví producenti tohoto lahodného moku. Toskánská vína mají kořeny 600 let staré, založil je rod z Florencie, jemuž nyní vládne Piero Antinori. Tato oblast má svá specifická vína, která určitě znáte. Nejznámější je Chianti. Mezi toskánská vína, která musíte ochutnat, patří i Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano a uniknout vám nemohou ani tzv. Supertoskánci (Sassicaia, Ornellaia, Tignanelo, Solaia atd). Každý region Itálie však produkuje svá vína a v každé oblasti najdeme skvělé druhy. Když jsme zmínili Piemont, tak zde započali pěstování vína Etruskové, kteří vylepšili techniky produkce vína, jež znali od starých Řeků a Římanů. Vinná réva je v Itálii jednou z nejvýznamnějších plodin, pěstuje se na všech světových stranách, proto italská produkce nabízí tak rozličné chutě. Na severovýchodě a severozápadě jsou rozšířena především hlavně bílá vína, na jihu země zase najdete sicilské a kampánské kousky.

Italské víno – VinoDoc

Jestli máte zájem o kvalitní víno, obraťte se na kvalitního prodejce. Například eshop VinoDoc. Zde mají bohaté portfolio stále aktualizovaných kousků. Ty sestavují z tisíců vzorků, které majitelé ochutnávají přímo na vinařských veletrzích, výstavách a v rámci návštěv samotných vinařství přímo v Itálii. V současnosti VinoDoc zastupuje na 60 vinařství z Itálie a jsou tak největším online specialistou na italská vína u nás. A pokud si zamilujete vína, pak musíte svoji tabuli inspirovanou Itálií doplnit dalšími pochutinami přímo z této lokace. Co takhle extra panenský olivový olej a balzámové octy? I ty totiž najdete v nabídce tohoto eshopu.

Publikováno: 24. 07. 2022

Kategorie: Jídlo a pití

Autor: Adam