Podzim je tady. Naučte se, jak zdravě posílit imunitu!

Rýma, kašel, viróza, a pak zase rýma. Připomíná vám to něco? Pokud se vaše podzimní rutina nese v podobném duchu již léta, měla byste s tím něco udělat. Tím, jak podzim trávíte jednou nohou v posteli, se zbytečně připravujete o jeho krásy. Svému trápení vděčíte za oslavenou imunitu. Přitom se nabízí množství způsobů, jak obranyschopnost posílit. Začněte dodržovat základní pravidla zdravého životního stylu a budete se cítit mnohem lépe!

Obohaťte svůj jídelníček o ovoce a zeleninu

Dostatečný přísun vitamínů je alfou a omegou fungující imunity. Ideálně je doplňujte v jejich přirozené formě - řiďte se heslem „ovoce a zeleniny není nikdy dost“ a dopřávejte si je několikrát denně. Pokud se k jejich konzumaci musíte spíše nutit, vyřešte to suplementací. Sáhněte po některém z kvalitních doplňků stravy, například po vitamínu Extra C 500 s postupným uvolňováním od Naturvity. K sehnání je například v online lékárně Gigalekarna.cz. K důležitým vitamínům, jejichž přísun byste si měla během podzimních měsíců pojistit zvýšenou konzumací ovoce a zeleniny nebo potravinovými doplňky, patří také vitaminy A, B6 a D.

Začněte pravidelně cvičit

Pochopitelně se vám do cvičení nechce, protože není tak příjemné jako polehávání u televize – ale pro vaší imunitu je mnohem prospěšnější. Nemusíte to hrotit, 20-30 minut denně je mnohem lepší než nic. Anebo jen do každodenního harmonogramu zařaďte svižnější zdravotní procházku, i ta vám zaručeně prospěje.

Stop alkoholu a kouření

Dlouhodobé holdování alkoholu má na organismus devastující efekt. Nicméně i menší množství může řádně pochroumat imunitu, protože škodí střevní mikroflóře. Změny, které ve střevech vyvolává, mají negativní dopad na imunitní systém v játrech, jež jsou v konečném důsledku mnohem náchylnější na infekční onemocnění. A co se týče kouření – má snad smysl připomínat dopad tohoto nešvaru na dýchací cesty? Pokud vám něco uniklo, pořádně si prohlédněte varování na krabičce.

Publikováno: 14. 09. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam