Perský koberec se stane dominantou obývacího pokoje

Vzhledem k obrovskému množství ručně tkaných koberců v pestré škále barev, vzorů a velikostí může být nákup perského koberce stejně náročný jako vzrušující. Pokud plánujete investovat do autentického orientálního koberce, přečtěte si následující řádky, které vám poskytnou několik důležitých tipů. Perské koberce jsou proslulé svou krásou, odolností a hřejivostí. Při správné péči a údržbě kvalitní orientální koberce vydrží spoustu let. Některé kousky se dokonce dědí z generace na generaci.

Tradiční perské koberce jsou kouzelné

Perské koberce jsou propracované i sofistikované a mají vysoký počet uzlů, přičemž vyšší hustota uzlů umožňuje tkalcům vytvářet rušné vzory, jež jsou složitější a mnohotvárnější. Kermany, Isfahany, Qumy a Kašany jsou známá perská města, kde koberce vznikají. Při tkaní se tkalci v každém z těchto měst řídí složitými křivolakými vzory, které byly načrtnuty na papír umělci z paláců. Barevnost je stejně složitá jako samotné vzory. Dokončení koberce může trvat dlouho.

Jak dlouho vydrží autentické perské koberce?

Pravý perský koberec může při pravidelné péči a údržbě vydržet více než 100 let. Tajemství jejich dlouhé životnosti spočívá v použitých materiálech a způsobu jejich výroby. Některé odolnější koberce mohou sloužit po celé generace, i když jsou umístěny na místech s vysokým pohybem lidí.

Má velikost vliv na hodnotu perského koberce?

Ano, velikost je jedním z hlavních faktorů, jež ovlivňují hodnotu perského koberce. Je to především proto, že tyto koberce jsou vyráběny výhradně ručně. Tkalci tráví hodiny vytvářením jednoho uzlu za druhým, aby nakonec vykouzlili nádherné kousky. Čím větší je koberec, tím více času zabere jeho dokončení. Na výrobu větších koberců se také používá mnohem více materiálů. Vyšší cena je způsobena časem a materiálem navíc. Existuje však několik výjimek. Malý koberec vyrobený výhradně z hedvábí s vysokým počtem uzlů může někdy stát více než větší vlněný koberec s nízkým počtem uzlů. Materiály, jedinečnost, počet uzlů a design jsou dalšími faktory, které ovlivňují cenu koberce. Podívejte se na nabídku společnosti buchara-eshop.

Publikováno: 30. 11. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam