Domů » Naučte se lyžovat aneb nikdy není dost pozdě!
Zábava a volný čas

Naučte se lyžovat aneb nikdy není dost pozdě!

Užívejte si posledních teplých dní, neboť co nevidět přijde pravá a nefalšovaná zima. Což ovšem není důvod k depresi – navoskujeme lyže a vydáme se na zasněžené pláně. Cože? Vy opravdu neumíte lyžovat? V tom případě se vědomě připravujete o spoustu nezapomenutelných zážitků. Co na tom, že vám již není „náct“, stále máte čas vše napravit. Lyžařskému umění se můžete naučit kdykoliv, váš věk není vůbec žádná překážka!

Díky dnešnímu pojetí lyžování, jeho stylu, konstrukci carvingových lyží a specifickým rozdělením do kategorií podle použití se aktivní lyžařský věk mnohem více posunul než jak tomu bylo v minulosti!

Konstrukce lyží a jejich délka která se diametrálně zkrátila (pro začátečníky se doporučuje vždy o min 15 – 25 cm kratší nežli je výška postavy, myšleno pod bradu) umožňují mnohem snazší zatáčení s menší námahou a pákou na dolní končetiny. Čím pokročilejší a sportovní lyžař, tím se délka lyží může úměrně zvyšovat.

Na výuku svépomocí pozor, můžete zranit sebe i ostatní

Máte-li ve svém blízkém okolí někoho, kdo lyžování holduje od útlého mládí, můžete ho požádat o pár lekcí. Nicméně tím podstoupíte riziko, že si neosvojíte správné pohybové návyky a dovednosti. Odnaučování nesprávných technik lyžování je zbytečně komplikované a zdlouhavé. Hrozí, že se na svahu zraníte nebo dokonce ohrozíte ostatní lyžaře na sjezdovce. Mnohem bezpečnějším řešením je výuka pod dohledem zkušených lektorů v lyžařské škole.

Ve vyhlášené lyžařské škole se naučíte lyžovat i s celou rodinou

SKI CENTRUM Šafář, působí ve SkiResortu Černá hora (Janské Lázně – Krkonoše). Nabízí klientům komplexní servis, vše od zajištění ubytování až po půjčovnu lyží. Samozřejmostí je široká nabídka kurzů, počínaje výukou dětí, která zahrnuje výuku lyžování, snowboardingu a pro pokročilé lyžaře i výuku carvingu se zaměřením na čistou jízdu po hraně s minimem smyku.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Na vyhlášených českých svazích se naučíte lyžovat tak jako nikde jinde. Uvažujete o nákupu nových lyží a nevíte si rady s novou carvingovou technikou lyžování, jste začátečník nebo jste vůbec nelyžovali, je tady pro vás lyžařská škola pro dospělé.
Jedete s rodinou na hory, chcete děti naučit lyžovat, sami si udělat svůj program a užít si volno, od toho je pro vás lyžařská škola pro děti. Zkrátka vždy bude o vás postaráno, neváhejte a svěřte se do ruko nadšenců lyžování z rodinného týmu lyžařské školy Ski centrum Šafář.

Individuální přístup, odbornost a trpělivost

Co se týče samotného výcviku, dostanete se vám vřelého přístupu těch nejlepších instruktorů. Spousta z nich lyžovala závodně a všichni mají příslušné certifikáty (např. pro specializované kurzy pro děti). SKI CENTRUM Šafář je členem Českého svazu lyžařských škol a Asociace profesionálních učitelů lyžování, což je samo o sobě garancí nejvyšší kvality. Již po pár dnech zvládnete sjet i prudší svahy, což rozhodně nezní špatně 🙂

Zda se zúčastníte zábavného skupinového kurzu, nebo individuální výuky, je jen na vás. Lyžařská škola pro děti funguje od rána až do odpoledne (dle potřeby i přes oběd) a vy budete mít spoustu času na vlastní lyžování.

Zaujala vás možnost, jak se naučit lyžovat s těmi nejlepšími v oboru? Další informace najdete na www.skicentrumsafar.cz.

kurz lyžování

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!