Pár tipů na žhavou letní dovolenou

Už to nebude trvat příliš dlouho a většina z nás si požádá o několik dní, případně i týdnů volna. Léto se nezadržitelně blíží a někteří lidé jezdí a létají na dovolené už nyní. A jaké jsou vaše plány na léto? Pojedete na chatu k tetičce, pod stan na Šumavu nebo do exotického Thajska? Pakliže jste si na dovolenou nešetřili a obáváte se, že vám rodinný rozpočet nedovolí vyrazit nikam daleko, určitě by se vám hodilo pár tipů na nezapomenutelnou, leč cenově přijatelnou dovolenou. Zajímá vás, která místa patří mezi ty nejkrásnější a zároveň nejlevnější?

Zájezdy pro celou rodinu

Připravit dovolenou pro celou rodinu je mnohdy nadlidský úkol, protože každý člen má jiné zájmy a záliby. Jeden miluje potápění a druhý se neobejde bez prohlídek historických památek. Ideální je skloubit zájezdy tak, aby si každý přišel na své. To, že se ubytujete v letovisku u pláže ještě neznamená, že se v okolí nevyskytují významné pamětihodnosti a naopak. Vždy si stačí přečíst informace o dané destinaci a bude vám jasné, do čeho jdete. Buďme ale konkrétnější. Mezi nejoblíbenější a zároveň cenově dostupné dovolené v zahraničí (cenově srovnatelné s dovolenou v Česku) je Chorvatsko. Na své si zde přijdou milovníci potápění, opalování, aktivního sportování, ale i kultury. Ročně zavítají do Chorvatska desítky tisíc Čechů.

Chcete ušetřit ještě více?

Výběr atraktivní a cenově přijatelné destinace však nemusí hrát hlavní roli. Levně se totiž můžete podívat i do mnohem exotičtějších míst, než je Chorvatsko. Láká vás dovolená v Egyptě, Thajsku či na Maledivách? Všude se dá dostat levněji, než obvykle, stačí se zaměřit na last minute. Dovolená na poslední chvíli je totiž o desítky procent levnější, než běžně. Jedinou nevýhodou je fakt, že nebudete znát přesný termín dovolené několik měsíců předem. Pro lidi, kteří si nemohou vzít dovolenou prakticky ze dne na den je last minute nedostupné. Ti ostatní ho s radostí využijí.

Publikováno: 20. 04. 2012

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam

Tagy: dovolená | dovolené | zájezdy