Dream job, nebo neskutečná dřina? Bez obalu o tom, jak to chodí v realitách

Rozhodla jste se, že dáte výpověď ve svém stávajícím zaměstnání a poohlédnete se po něčem lepším? V prvé řadě byste si měla ujasnit své priority. Pokud jimi jsou vidina adekvátního platového ohodnocení, možnost samostatného rozhodování, zodpovědnost a různorodost, mohla by se vám líbit práce realitního makléře. Možná jste o níž již něco málo četla, ale stále vám není jasné, co je její náplní a zda jde o „dream job“, nebo moc práce za málo peněz. Pravdu se dočtete v tomto článku.

Co realitní makléřka dělá?

Realitní makléř práce je velmi pestrá, což je skvělá zpráva pro každého, kdo nemá rád stereotyp. Spoustu času strávíte v terénu při prohlídkách nemovitostí. Přijdete do kontaktu s různými lidmi a určitě nebudete mít nouzi o zajímavé historky. Na druhou stranu však budete muset zvládnout také administrativní záležitosti – přípravu smluv apod.

Jaké jsou vstupní požadavky?

Ačkoliv je realitní makléřka „holkou pro všechno“, realitky obvykle nemají vysoké požadavky na dosažené vzdělání. Podstatnými vlastnostmi jsou umění komunikace, zvládání nestandardních situací, fexibilita a ochota se učit novým věcem. Že jste právě taková? Pak by se vám mohla práce v tomto oboru zamlouvat. Všemu potřebnému se naučíte „za běhu“ od svých zkušenějších kolegů.

Kolik si vyděláte?

Jak vysoký má realitní makléř plat? Někteří si jezdí v luxusních automobilech, jiní tak tak vyžijí. Výše příjmu totiž záleží na tom, jak intenzivně budete pracovat. Práci v realitách můžete pojmout jako zajímavý přivýdělek i full-time job. S trochou šikovnosti si přijdete na slušné peníze. Důležité je vytrvat, být férová ke klientům a neustále na sobě pracovat. Pokud vás pracovní náplň i plat realitního makléře zaujaly, není co řešit. Připojte se k týmu některé ze renomovaných realitních agentur a vypracujte se. Dobrou volbou je například pražská pobočka RE/MAX Nova. Podrobnosti najdete na www.remax-nova.cz.

Publikováno: 02. 09. 2018

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam

Tagy: realitní makléř plat | realitní makléř práce