Domů » Obývací pokoj ve skandinávském stylu: Jednoduchý, elegantní a harmonický!
Bydlení

Obývací pokoj ve skandinávském stylu: Jednoduchý, elegantní a harmonický!

Toužíte po velké změně? Pokud vás přestal bavit stávající vzhled obývacího pokoje, nebraňte se celkové výměně nábytku. A když na to přijde, změňte také styl, v jakém se obývací pokoj doposud nesl. Chcete-li v interiéru navodit harmonickou atmosféru, možná se vám zalíbí skandinávský design. V posledních letech o něj jeví zájem stále více Čechů a my vám prozradíme, v čem kouzlo severu spočívá!

Skandinávský styl bydlení se vyznačuje jednoduchostí. Přímočaré tvary a vzory však stoprocentně plní účel. V interiéru zařízením ve skandinávském designu se skvěle relaxuje a odpočívá. Což přijde vhod nejen po náročném dni v práci, ale i kdykoliv jindy.

Jedním z poznávacích znamení skandinávského stylu bydlení je kombinace černé a bílé barvy. Opět jde o jednoduchou, ale o to efektivnější kreaci. Když k těmto základním tónům přidáte pár prvků v doplňkových barvách, dosáhnete skvělého výsledku. Šedé prvky, přírodní dřevo, hnědá nebo třeba mátová – v těchto barvách se nesou poslední trendy. Především pak zmíněná mátová, která se hodí k béžové a hnědé.

Co se týče nábytku, i v tomto směru vsaďte na jednoduchost. Sedací souprava může být tmavší i světlá, ale zářící barvy nejsou tím pravým ořechovým. To samé platí i v případě obývací stěny. Ideální jsou dřevo nebo dřevěný dekor.

Máte-li možnost stavby krbu nebo ohniště, pak bude výsledek ještě lepší. Přítomnost dřevěných polínek a plápolajícího ohně obývacímu pokoji dodá na útulnosti. Moderní alternativu ke krbům představuje stolní bio krb.

Pokud vám skandinávský styl padl do oka a ráda byste se podívala na inspirativní fotogalerie, zamiřte na Biano.cz. Největší český portál svého druhu nabízí neuvěřitelné množství inspirace. Všechny fotografie navíc vedou na konkrétní prodejce!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!