Nezapomenutelná dovolená v Čeladné

Malebná vesnice Čeladná je nazývána srdcem Beskyd. Nachází se v bezprostřední blízkosti nedotčené přírody, v nádherném údolí řeky Čeladenky. Představuje ideální místo pro rodinnou dovolenou, stejně jako romantický víkend ve dvou či „čundr“ s přáteli. Popularita Čeladné rok od roku stoupá, což se projevuje jejím doslova bouřlivým rozvojem. Vznikají nová zábavní centra, sportoviště a wellness zařízení. V okolí si přijdou na své milovníci cyklo i pěší turistiky. Sportovně založení jedinci se mohou vyřádit na golfovém hřišti, zahrát si tenis, bowling, squash a zastřílet si z luku. Tím samozřejmě výčet aktivit nekončí, my se však zaměříme na možnosti ubytování. Jeho kvalita totiž výrazně umocní (nebo naopak sníží) celkový dojem z pobytu.

Moderní ubytování s dobovou atmosférou

V Čeladné je hotelů, hotýlků a ubytoven hned několik. Zdaleka nejzajímavější je Hotel u Holubů, jehož historie sahá až do roku 1930. Tehdejší vilu nechal postavit Jan Holub, tehdejší generální ředitel, arcibiskupský nadlesní a správce arcibiskupského majetku pro Moravu. O svůj majetek se pečlivě staral a postupně obohatil o bazén, ovocný sad, skleník, kuželky, rybník...Osud vile nepřál a vlivem politických události padla do rukou komunistických pohlavárů a později přestavěn na hotel s restaurací. Osud tomu chtěl a po revoluci padla hotel do rukou vnuček Jana Holuba. Ty čekala dlouhá a strastiplná cesta, na jejímž konci stojí hotel tak, jak ho známe dnes.

Hotel u Holubů a současnost

Dost bylo historie a ať už byla jakkoliv pohnutá, výsledkem je jedno z nejvyhlášenějších ubytování v Beskydech. Skvěle vybavený hotel uspokojí i náročnější klientelu a zároveň koresponduje s okolní přírodou. Hotel je rozdělen na restauraci a ubytovací část, která si zachovala prvorepublikový charakter. Restaurační zařízení je pravým opakem – je moderní, vzdušné a hodí se pro pořádání svateb, firemních večírků i rodinných oslav. Součástí je i zimní zahrada s krbem a letní terasa. Chcete-li si pobyt v Čeladné opravdu užít, pak je pro vás ubytování v Hotelu u Holubů jasnou volbou. Více informací a aktuální ceníky najdete na http://www.uholubu.com/.

Publikováno: 22. 10. 2012

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam