Přivítejte podzim krásnou dekorací: Sušené květiny 4× jinak

Jaro a léto jsou období plná krásně rozkvetlých květů. Přirozeně je využíváme jako interiérové dekorace, které nejenže skvěle vypadají, ale také nádherně voní. Jenomže jakmile se teplé měsíce přehoupnou do studeného podzimu, čerstvé květy z luk mizí a zůstávají jen v květinářstvích. Pokud za ně nechcete utrácet, udělejte to protentokrát jinak – vyzdobte si domov sušenými květy. Vydrží mnohém déle, a když se chytře naaranžují, nastolí nevšední atmosféru. Prozradíme vám čtyři způsoby.

1. Sušené květiny ve váze

V jednoduchosti je síla – sušené květiny můžete vložit do vázy stejně jako živé. Kombinace vhodně zvolených rostlin s designovou nádobou udělá v místnosti velkou parádu. K nejoblíbenějším květinám patří růže, které jsou jako stvořené do interiérů ve venkovském stylu, vintage a romantickém stylu.

2. Sušené květiny na zdi

Sušené květiny vypadají skvěle i na zdi. Můžete je zavěsit, kamkoliv vás to napadne – vyjímají se v kuchyni, na chodbě i v ložnici. Samozřejmě je na místě přizpůsobit výběr květin barevnému provedení dané místnosti. Měly by být s podkladem v kontrastu a nikoliv zanikat. Výhodou je proto bílé zdivo, na kterém vynikne každá sušená květina.

3. Sušené květiny v pot-pourri misce

Ještě jste o ni neslyšeli? Pot-pourri je nádoba, do které vložíte hrst sušených rostlin a koření. Miska pak příjemně provoní domov, a navíc vypadá hezky. Historie dekorace sahá až do středověku, kdy se usušené byliny společně s dalšími ingrediencemi používaly při výrobě aromatických směsí.

4. Věnec ze sušených květin

Ze sušených květin snadno vykouzlíte stylový věnec. Jako základ použijte polystyrenový věnec, na který připevníte květy, sušené plody či jiné vysušené dary přírody, které máte zrovna po ruce. Třeba plátky citronu nebo pomeranče, skořici apod. Hotový věnec zavěste na dobře viditelné místo nebo jej připevněte na stěnu.

Publikováno: 19. 08. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam