Půjčka je dobrý pomocník, ale špatný pán

Došli jste k závěru, že by vám pomohla půjčka, ale máte před očima příběhy lidí, kteří se kvůli zanedbatelné částce dostali do kolotoče dluhů, ze kterého jim pomohla až insolvence? Takoví lidí skutečně existují, ale nic není černobílé a každý nese svůj podíl viny. Mnozí z nich správně neodhadla situaci nebo nedodrželi smluvní podmínky. Pokud budete při půjčování zodpovědní, nic takového vám nehrozí. Navíc se změnila situace na trhu – díky novému zákonu o půjčkách na něm působí jen certifikované banky a nebankovní společnosti.

Kdo si půjčit může a kdo ne?

Půjčka je vždy vážný krok, a to i v případě, že jde o „pár tisíc korun“. Podstatné je, abyste měli danou částku z čeho splácet. Ujistěte se, že splátka příliš nenaruší rodinný rozpočet a v opačném případě raději o svého záměru upusťte. Dalším důležitým aspektem je to, do jaké míry je potřeba úvěru opodstatněná. Chcete-li si půjčit na dovolenou nebo lepší auto, byť vaše současné jezdí docela dobře, raději si našetřete z vlastní kapsy. Půjčka není charita a vždy se přeplatíte na úrocích.

K nejvýhodnější půjčce vás navede nezávislé srovnání

Došli jste k závěru, že půjčku skutečně potřebujete? Pak vám nezbude, než se pustit do hledání ideálního úvěru. Spoustu času vám ušetří nezávislé srovnání půjček na serveru pujckyporovnani.cz. Nabízí komplexní přehled všech bankovních a nebankovních produktů na jednom místě. Nechybí podrobné informace, kalkulačky a test způsobilosti.

Stačí vám pár tisíc?

Vyřeší-li vaši situaci menší půjčka ve výši 1 a 12 tisíc, mohly by se vám líbit podmínky půjčky net credit. Poskytovatel sice vyžaduje potvrzení o výši příjmu, ale neprověřuje registry dlužníků. Doba splatnosti činí 1 až 30 dní.

V bance vám půjčí hodně

V UniCredit Bank vám půjčí od 30 tisíc až po milion korun. Bankovní Presto půjčka se splatností od 12 do 96 měsíců je bez zástavy a ručitele.

Publikováno: 28. 05. 2017

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: nezávislé srovnání půjček | srovnání půjček