Kde sehnat notebook na online výuku? Trn z paty vytrhnou repasované počítače

Tak je to zase tady. Studenti vysokých i středních škol se po celé republice učí z domova. U středních škol dala vláda vědět aspoň s několikadenním předstihem, takže je ještě čas všechno zařídit – například sehnat notebook. Ne v každé rodině mají všechny děti svůj počítač, což může být při výuce online docela problém. Dvě děti se u jednoho počítače vystřídají jen těžko, školy na přístup k počítači neberou ohledy, učí se podle rozvrhu. Pokud máte doma dvě či tři děti, které přešly na online výuku, nezbývá nic jiného než jim každému pořídit vlastní počítač. Kde na to vzít? Existují různé způsoby, jak pořídit levné ntb. Notebook je lepší než počítač, protože se s ním dítě může kamkoliv přestěhovat, aby mělo na online výuku soukromí a klid.

Novým levným notebookům se vyhněte obloukem

Možná by vás napadlo podívat se do obchodu s elektronikou do kategorie těch nejlevnějších notebooků. Tomu se však raději vyhněte. Jsou to stroje s opravdu slabou konfigurací. Na Skype hovory nebo výuku přes MS Teams sice postačí, ale vydrží vám rok či dva a poté bude systém hrozně pomalý, aplikace se budou zasekávat. Tyto levné notebooky jsou krátkodobou investicí, brzy byste je museli vyměnit.

Poznejte kouzlo repasovaných počítačů

Jestli chcete pořídit notebook do pěti tisíc se slušnou výbavou, zaměřte se spíš na repasované počítače a notebooky. Jde o použitou techniku, která je však ve velmi dobrém stavu. Většinou se jedná o notebooky z ukončených leasingových smluv, z velkých firem, kde byly používány pouze na kancelářskou práci. Před opětovným uvedením do prodeje je prohlédl odborník, opravil případné vady, vyměnil chybně fungující součástky a připravil je pro nového majitele.

Repasované notebooky kupujete se zárukou

Repasované počítače a notebooky mívají maximálně kosmetické vady (třeba škrábanec na víku), případně horší stav baterie. Ta se ale vždycky dá dokoupit a vyměnit za novou, pokud by vám nízká výdrž na baterii vadila. Jinak je notebook či počítač ve skvělém stavu. Ostatně dostanete na něj i roční záruku. Repasované notebooky a počítače ve výborné kvalitě za skvělé ceny najdete například na Malicomputer.cz.

Publikováno: 02. 10. 2020

Kategorie: Sexy elektronika

Autor: Adam