Kvarnerská riviéra v Chorvatsku: Krásné pláže, vyhlášené lázně a mnohem více

Pokud vaše letošní plány na dovolenou zahrnují návštěvu Chorvatska, ale stále jste se ještě nerozhodli pro konkrétní lokalitu, vězte, že Kvarnerská riviéra uspokojí i náročnější turisty. Oblast zahrnuje Kvarnerský záliv a Rijecký záliv na východním pobřeží Istrijského poloostrova. Hraničním bodem tohoto pobřeží jsou mys Kamenjak na jihu a Kvarnerskou riviéru ohraničují relativně mladé letovisko Duga Uvala (Krnica) v její jižní části a tradiční lázně Opatijí na severu. Kvarnerská riviéra je proslulá starými lázeňskými středisky, jejichž tradice sahá do druhé poloviny 19. století. Za zmínku stojí například první oficiální přímořské lázně Opatija. V počátcích byla oblast navštěvována zejména nejvyšší rakouskou šlechtou a další evropskou aristokracií. Popularitu si vysloužila mimořádně bohatou subtropickou vegetací, krásnými lesy, zahradami a parky. Kvarnerská riviéra však zažila i temnější období, kdy během světových válek přišla o bohatou klientelu.

Severní a jižní části mají svébytnou atmosféru

Severní část riviéry je tvořena převážně úzkým pruhem, který lemují zalesněné svahy. Není zde mnoho hotelů, ale spíše luxusních zrekonstruovaných vilek, což ocení každý, kdo preferuje soukromí. Dovolená se nese v duchu procházek po přímořské promenádě a vycházek do lesů plných kaštanovníků a vavřínu. Jižní část Kvarnerské riviéry však z hlediska výstavby omezená není a možností ubytování je zde podstatně více než na severu. Můžete se o tom přesvědčit například na https://www.hrvaska.net/cz/hotely/. K rychle se rozvíjejícím turistickým centrům patří Rabac. Původně rybářská vesnice je nyní plná soukromých vilek a nových kempů.

Pláže a vodní sporty

V obou částech Kvarnerské riviéry jsou velmi pěkné pláže s drobnými oblázky a hrubým pískem. Zelenou mají i vodní sporty – potápěním počínaje, až po jachting či jízdu na vodních lyžích. Pokud vaše 2018 dovolená Chorvatsko proběhne právě zde, určitě nebudete litovat.

Publikováno: 20. 04. 2018

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam

Tagy: 2018 dovolená chorvatsko | kvarnerská riviéra