3 exotické a dostupné destinace, které vás uchvátí

Chorvatsko, Řecko a Itálie jsou prima, ale chcete-li zažít opravdovou exotiku, budete se muset vydat jiným směrem. Vybrali jsme pro vás tři dovolenkové destinace, které sice nepatří k těm „provařeným“, ale přesto je o ně v posledních letech stále větší zájem a díky atraktivním nabídkám cestovních kanceláří jsou stále dostupnější. Třeba vás inspirují natolik, že se do nich napřesrok podíváte. Nebo snad už příští týden?

Dubaj – město, které útočí na všechny smysly

O arabském světě si můžete myslet své, ale stejně vás bude podvědomě lákat. Dovolená Dubaj je ideální možností jak do něj proniknout bez jakéhokoliv rizika. Dubaj je liberální megalomanské město, ve kterém alespoň na chvíli zapomenete na okolní svět. Obrovská nákupní centra, ve kterých si návštěvníci krátí čas bruslením po opravdové ledové ploše, nejvyšší mrakodrap světa a vodní taxi, které vás dovezou na některou z mnoha luxusních pláží. To je jen zlomek toho, co na vás ve Spojených arabských emirátech čeká. A co teprve ten zbytek?

Keňa – Afrika, jak ji neznáte

Většina českých turistů se v rámci černého kontinentu omezuje jen na Egypt nebo Tunisko, ale ti zvídavější začali objevovat krásy Keňské republiky. Dovolená Keňa se nese ve znamení toulek po národních parcích (v zemi je na 35 parků a rezervací) a samozřejmě i koupání na táhlých písečných plážích. Pokud jste si zapomněli otevřít atlas – Keňa leží při pobřeží Indického oceánu. A abychom nezapomněli, v Keni se řídí vlevo, voda je pitná jen po převaření, během období dešťů čas od času vypadne elektrický proud. Cítíte tu romantiku?

Madeira – ostrov, který vás přivítá po celý rok

Z kontinentu hurá na ostrov. Poslední destinací, o které bychom se rádi zmínili, je Maderia. Jeden z hlavních ostrovů madeirského souostroví nabízí ideální klimatické podmínky, které přímo vybízí k návštěvě v období tuhé české zimy. A čím je dovolená Madeira atraktivní? Ostrov je pokrytý unikátními přírodními druhy, pyšní se kouzelnými scenériemi, překrásnými plážemi a kromě běžné turistiky si přijdete na své i v případě, že si potrpíte na aktivní dovolenkování. Na Madeiře si můžete vyzkoušet paragliding, jízdu na kole v drsném horském terénu nebo lezení na zdejší skalní vrcholky.

Do všech tří destinací se můžete podívat s cestovkou Monoi, která na cestování za exotikou specializuje již 13 let. Spoustu dalších informací najdete na webu www.monoi.cz.

Publikováno: 20. 08. 2013

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam

Tagy: dovolená dubaj | dovolená keňa | dovolená madeira