Domů » Kupujeme ojeté vozidlo aneb jak se nenechat napálit
Pro ženy - řidičky

Kupujeme ojeté vozidlo aneb jak se nenechat napálit

Změnili se vám priority a s nimi i nároky na automobil? Pokud vám současné vozítko nevyhovuje a nemáte dost financí na koupi nového, nezbude vám, než se po něm pohlédnout v autobazaru. Nemějte však strach, všechny autobazary skutečně nejsou takovými domy hrůzy, jak je média často popisují. S trochou štěstí narazíte na prodejce, který k vám bude férový a nebude se z vás snažit sedřít kůži. Pro ty z vás, kteří nemají s koupí ojetého vozidla zkušenosti, jsme připravili malého nákupního rádce. Pohodlně se usaďte, exkurze do světa vozidel z druhé ruky právě začíná!

O autobazarech se tradují nejrůznější zvěsti a pravdou je, že se většina prodejců snaží zákazníky nějakým způsobem obelstít. Spoléhají na jejich neznalost a všelijak maskují závady, o kterých by měli informovat ze všeho nejdříve. Častým nešvarem je i stáčení tachometrů a to mnohdy o desítky tisíc kilometrů. Pokud se v automobilech nevyznáte, rozhodně se do autobazaru vydejte ve společnosti odborníka, který zkontroluje technický stav vybraného vozidla a a upozorní vás na všechny nedostatky. Samozřejmostí by měla být zkušební jízda a nebojte se prodejce požádat, aby vám vozidla zapůjčil na prohlídku do nejbližšího servisu. Autobazar, který se bude cukat, raději rychle opusťte a zamiřte ke konkurenci.

Nenechte se zlákat podezřele nízkou cenou – většinou se za ní ukrývá nějaký háček. Rozhodně netvrdíme, že v autobazaru nenarazíte na výhodnou koupi, ale cena by se měla blížit průměru, za který se vybraná ojetina prodává i jinde. Ušetřit chceme všichni, ovšem právě zde platí ono známé pořekadlo, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci.

Vraťme se ještě na chvíli k výběru vhodného autobazaru. Je vůbec možné poznat, že jde o solidního prodejce?

Dejte na reference svých známých, kteří již v dotyčném autobazaru vozidlo kupovali a nebo ještě lépe – na výsledky nezávislých testů, které jsou pravidelně publikovány v motoristických magazínech. Praktickým vodítkem jsou objektivní hodnocení v časopisu iDnes, který se s prodejci rozhodně nemazlí. I tak se čas od času objeví autobazar, který překvapí a projde na výbornou. Na předních příčkách se dlouhodobě objevuje pražský autobazar Arho, který nabízí pouze vozy ve 100 % stavu. Na trhu je téměř 20 let a získal si skvělou pověst a to nejen díky kvalitě vozidel, ale i výhodnými cenami za výkup aut.

Aktuální nabídku vozidel najdete na webových stránkách arho.cz a nebudete-li si s výběrem vědět rady, nebojte se zeptat zkušených prodejců. Ti vám rozhodování usnadní a poradí nejvhodnější alternativu.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!