Domů » 3 tipy pro výběr nového šicího stroje
Praktické rady

3 tipy pro výběr nového šicího stroje

Rozhodla jste se, že si pořídíte šicí stroj, ale nemáte představu o konkrétním modelu ani značce? Pokud netušíte, jakou částku investovat a jaké funkce vyžadovat, přečtěte si následující tipy. Prozradíme vám, jak si při výběru šicího stroje počínat!

1. Budete šít často?

Prvním krokem je odpověď na zcela zásadní otázku. Budete šít příležitostně a šicí stroj používat jen na drobné opravy či případně na zkrácení oblečení? Pak vám poslouží i levnější model základní řady, který zvládá sešívání a začištění látky.

Budete-li šít často, raději investujte do šicího stroje vyšší třídy. Dražší šicí stroje nabízí vysoký komfort, snadnou obsluhu a v neposlední řadě mají kvalitní konstrukci, která vydrží i méně šetrné zacházení.

2. Co budete šít?

Další důležitá otázka visí nad způsobem využití šicího stroje. Pokud chcete šít oděvy, bude se vám hodit volné rameno pro pohodlnější začistění rukávů a nohavic. Jistě vám přijdou vhod i pružné stehy pro šité úpletů a pružná patka.

Milovnice patchworku a velkých dek zase ocení dostatečný prostor pro ramenem. K potřebným funkcím patří také možnost vypnutí / zakrytí zoubků podavače látky, bez kterého nelze quiltovat. A bude se vám hodit také přídavný stolek pro snadnou manipulaci s většími kusy.

Ideální bude, když si své požadavky sepíšete a porovnáte několik konkrétních modelů. Šicí stroj, který bude daným parametrům odpovídat, je ten pravý pro vás.

3. Značka a rozpočet

Podstatným kritériem je cena. Je jasné, že s rozpočtem nad 10 tis. nebudete řešit nižší cenovou kategorii šicích strojů. Na druhou stranu je zbytečné investovat více, než je doopravdy nutné. V případě dražšího šicího stroje renomované značky (např. japonské šicí stroje Brother) získáte jistotu, že vám vydrží po mnoho let v naprosto bezproblémovém provozu.

Tak ať vám to dobře šije. A nezapomeňte se podělit o své zkušenosti s šicími stroji v diskuzi!

1 komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Děkuji za pěkný článek, právě se nějaký nový stroj chystám vybrat Zatím jsem šila ještě starým šlapacím strojem po babice, který sice šil pěkně, ale po rekonstrukci e nám již nehodí do bytu. Chtělo by to něco skladnějšího, poradíte mi, jaký konkrétní stroj vybrat? například se dívám na tento výběr: https://eshop.anita.cz/siti-sici-stroje/ nicméně je opravdu obrovský a cenové rozpětí je velké. Já jej využiji jen na takové to běžné šití, semtam něco roztržené, něco zkrátit atp. Takže spíš opravy a úpravy 🙂 děkuji

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!