Kde teče víno proudem? Třeba v jihomoravském Pavlově!

Moravané jsou pověstní svou pohostinností. Tak jí využijte! S otevřenou náručí na vás čekají třeba v malebném penzionu Florian v Jihomoravském Pavlově! Nepohrdnete občas sklenkou dobrého vína? Vyrazte na jižní Moravu, kde teče proudem. Byť uznáváme, že jižní Morava není jen o vínu. Ale především o něm, nutno dodat.

Vinné sklípky a vinice

Vinné sklípky na každém rohu a rozlehlé vinice, to jsou zřejmě hlavní dva pojmy, které ve většině z nás evokuje jižní Morava. Kraj malebný a slunný, který se může pochlubit největším počtem slunečních dnů. Především však kraj vinařský. Bez toulek po vinařských zajímavostech a koštování místních vín by výlet na jižní Moravu nebyl kompletní. Ochutnávat můžete třeba ve sklípku malebného penzionu Florian, který najdete v malebné vesničce Pavlov na úpatí Pálavských vrchů. A samozřejmě se v něm i ubytovat.

Dlouholetá vinařská tradice

S malebnou vesničkou Pavlov ležící pod zříceninou hradu Děvičky na úbočí Děvína se váže nejen bohatá historie, ale také s ní je spojena dlouholetá tradice výroby vynikajících vín, které snesou srovnání s víny světových vinařských proveniencí, jako jsou Francie, Austrálie a Nový Zéland. V posledních letech se však stává oblíbenou destinací českých turistů, kteří Moravu začínají stále více upřednostňovat před přeplněnými středomořskými rezorty.

Domácí mazlíčci vítáni

Penzion Pavlov nabízí ubytování v pěti útulně zařízených pokojích (dvoulůžkových, čtyřlůžkových i pětilůžkových) a jednom apartmánu se sociálním zařízením, kvalitními ortopedickými matracemi, mikrovlnou troubou, ledničkou a rychlovarnou konvicí. Součástí penzionu je také zahradní posezení s možností grilování. Samozřejmostí je připojení k internetu a parkování (zdarma). Stejně jako možnost ubytovat se s vaším domácím mazlíčkem (za malý poplatek).

Je libo řízená degustace?

A pokud nebudete mít chuť grilovat, dobře se najíte i v tamní restauraci nacházející se ve velmi autentickém vinném sklípku. Okoštovat budete moci hned několik pálavských vín, popřípadě pro vás provozovatelé penzionu zařídí řízenou degustaci. Ta bude, věřte, nezapomenutelná. Stejně jako celý výlet na jižní Moravu. Termín si můžete zarezervovat na odkazu levné ubytování Pavlov.

Publikováno: 26. 04. 2021

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam