Dovolená v karavanu a její výhody

Dovolená je téma, nad kterým téměř každý alespoň jednou ročně přemýšlí. Kam se na ní vydat? Na jak dlouho? A jak se na dané místo dopravit, letět nebo raději jet? Tyto otázky si klade při plánování dovolené naprosto každý. S prvníma dvěma vám bohužel neporadíme, ty záleží zcela na vás. Pokud jde ale o způsob dopravy, máme pro vás pohodlné a praktické řešení.

Pojízdná dovolená

Karavany a obytné vozy jsou perfektní volbou pro lidi, kteří chtějí mít dovolenou zcela ve své vlastní režii. Vyrazit totiž můžete, kdy jen chcete, můžete si udělat přestávku kdykoliv chcete a vlastně celou dovolenou si můžete naplánovat tak, jak chcete. Díky obytnému vozu získáte naprostou svobodu pohybu, můžete klidně stále cestovat nebo zůstat na místě tam, kde se vám zalíbí. Jelikož sebou máte vše potřebné - kuchyňku, postel, koupelnu, nemusíte vůbec řešit ubytování. Pokud máte rádi spontánní nenaplánovanou dovolenou, obytný vůz, popř. karavan je tou pravou volbou pro vás.

Karavan nebo obytný vůz

Na karavan potřebujete vůz s tažným zařízením, který je schopný přívěs utáhnout. Řízení s karavanem je poměrně náročné a v užších uličkách apod. můžete mít potíže, proto se jeho řízení doporučuje spíše jen zkušeným řidičům. Pokud budete potřebovat normální pojízdný vůz, stačí přívěs odpojit a můžete pokračovat klasicky autem. Elektřina v karavanu závisí při stání na přípojkách elektřiny. Oproti tomu obytný vůz je mnohem lépe ovladatelný, jeho řízení tedy zvládne i méně zkušený řidič. Kromě toho jsou obytné vozy obecně lépe vybavené než karavany, budete mít tedy jistotu, že vám nebude během dovolené nic chybět. Baterie se při jízdě navíc dobíjí automaticky, takže veškeré vybavení funguje zcela nezávisle. Výhody dovolené v obytném voze/karavanu
  • vhodné pro spontánní dovolenou
  • veškeré vybavení a věci máte stále sebou
  • je to levnější než ubytování v hotelu
  • celou dovolenou si organizujete sami

Publikováno: 01. 12. 2020

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam