Kde najdete nejkrásnější španělské pláže?

Španělsko patří k oblíbeným cílům českých turistů. Nabízí jedinečnou atmosféru, nezaměnitelnou kulturu a nespočet krásných pláží. Ostatně právě přítomnost moře patří k největším lákadlům Španělska. A kde najdete ta nejúžasnější místa? Sestavili jsme pro vás žebříček nejhezčích pláží!

1.) Costa Brava

Costa Brava znamená Divoké pobřeží. Nachází se v Katalánsku a táhne se od francouzských hranic až k letovisku Blanes. Pravděpodobně nenajdete známější lokalitu. Na některé pláže se dostanete jen po pěších stezkách, jiné jsou plně přístupné autem. Jisté je, že na Costa Brava si každý najde „svůj“ kousek pláže. K nejkrásnějším místům patří zákoutí na poloostrově Cap de Creus. Zdejší průzračná voda a scenérie se vám vryjí do paměti na hodně dlouhou dobu.

2.) Costa Tropical

Máte rádi klid? Na plážích Costa del Sol ho nenajdete. Budete muset o pár kilometrů na východ od Malagy, kde se nachází Costa Tropical. I zde jsou větší turistická centra, ale vyvíjela se postupně a přirozeně. Historická městečka na pobřeží jsou kouzelná, a když k tomu přičtete úžasné koupání na čistých plážích, máte jasno.

3.) Galicie

Galicie se nachází v severozápadním Španělsku, západně od města Ribadeo. Pro tuto oblast jsou typické častější deště a studenější vítr. Ani moře zde není příliš teplé. Tak proč se vypravit právě do Galicie? Všechny „nedostatky“ kompenzuje mimořádně povedená krajina. Malebné zálivy, různorodý terén a pestrobarevné kombinace přírodních odstínů.

4.) Tarifa

Město Tarifa se pyšní titulem nejjižnějšího bodu pevninského Španělska. Zdejší Pobřeží světla (Coste de la Luz) je větrnější a charakterizují ho dlouhé zlatavé písečné pláže. Jedná se o ráj surfařů, kteří na španělskou Mekku vodních sportů nedají dopustit. Rodiny s dětmi míří spíše na cca 15 km vzdálenou pláž Bolonia. Další tipy na krásné pláže najdete na www.newtravel.cz. Díky srovnávači cen zájezdů ušetříte spoustu peněz, aniž byste museli dělat kompromisy.