Domů » Se sluníčkem (nejen) na terase zatočí elegantní markýza
Bydlení

Se sluníčkem (nejen) na terase zatočí elegantní markýza

Pohodové posezení na terase může pokazit rozpustilé sluníčko, které začne bez varování všemi směry vysílat ostré paprsky. Co s tím? Pořiďte si markýzu, která vám poskytne stín a navíc na vaší terase navodí atmosféru přímořské riviéry!

Markýzy představují velmi jednoduchý, levný a přitom elegantní způsob zastřešení venkovních prostor. Využívají se na terasách, balkonech, ale také nad výlohami obchodů. K mání je několik typů markýz, které se neliší jen designovým, ale i koncepčním pojetím. Mezi nejprodávanější varianty patří výsuvné a kazetové markýzy, které jsou na první pohled velmi podobné. Kazetové markýzy ale disponují elegantním boxem (kazetou), do kterého se markýza zasune. Kazeta efektivně chrání tkaninu před nepříznivým počasí a nečistotami.

Markýza

Ať už však vaše volba padne na kazetovou nebo klasickou markýzu, v každém případě se vyřádíte na výběru designu tkaniny. K mání je nespočet vzorů a barevných kombinací a je tedy jen na vás, jestli vsadíte na méně nápadnou jednobarevnou variantu, nebo naopak pestrobarevném řešení. V každém případě se výrobce zeptejte na to, zda je tkanina odolá vůči UV záření, vodě a plísním.

Manipulace s markýzou je snadná a opět si budete moct vybrat mezi klasickým manuálním a motorovým ovládáním. Velmi komfortní je bezdrátový systém s dálkovým ovládáním. Obecně platí, že markýzy s motorovým ovládáním mají delší životnost, protože se látky vždy napne do optimální polohy a není příliš zatěžována. Mezi praktické nadstandardní příslušenství patří čidla, která zajistí automatické svinutí markýzy v případě zesíleného větru nebo prudkého deště.

Špičkové markýzy vyrábí společnost Sodoma Perfecta s.r.o., která se v oboru pohybuje více než 20 let. Mimo jiné nabízí také další stínící prvky v podobě předokenních rolet a venkovních žaluzií. V širokém portfoliu produktů nechybí ani garážová vrata a vjezdové brány. Podívat se na ně můžete na www.rolety-vrata-zaluzie.cz.

Markýza

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!