Kabelky byly populární už ve starém Egyptě

Dokážete si představit, že se se vydáte ven bez kabelky? Pro většinu žen je kabelka nepostradatelným doplňkem a bylo tomu tak již před několika tisíci lety. Už ve starém Egyptě nosily ženy brašny z látky či kůže, které se moderním kabelkám značně podobaly. Nenosily v nich nic jiného, než cennosti a peníze. Další rozvoj „kabelek“ datujeme ve 14. a 15. století, kdy ženy využívaly zdobené vaky k úschově voňavých předmětů. Skutečný boom však zažily až s rozvojem železnice. Tehdejší výrobci se zaměřily na zavazadla, která nebyla určena pro cestování v kočárech a na koních. A v této době také vznikl výraz kabelka (handbag), který používáme dodnes.

Kabelky a současnost

V dnešní době jsou kabelky nedílnou součástí dámské (ale i pánské!) garderóby. Výrobci se předhání a chrlí na trh modely v rozličných designových provedeních a z nejrůznějších materiálů. K výrobě se už dávno nepoužívá jen látka či kůže, ale také umělé hmoty, nepromokavé plátno, syntetická plazí kůže a podobně. Některé z nich jsou obrovské a spíš než kabelku, připomínají lodní vak, jiné zase vypadají, že se do nich nevleze ani peněženka. Všechny však mají jedno společné – ženy je milují a neváhají za ně utratit obrovské množství peněz. Nejžádanější jsou limitované edice z dílen světových návrhářů. Mezi nejoblíbenější značky kabelek momentálně patří Gucci, Prada, Louis Vuitton a Guess.

Milujete kabelky?

Patříte-li k milovnicím módních doplňků, kabelek nevyjímaje, bude se vám líbit internetový obchod s výmluvným názvem milujemekabelky.cz. Z pohodlí domova si zde můžete vybrat z širokého spektra kabelek (od nejlevnějších, až po ty značkové), stejně jako stylovou tašku na notebook, peněženky a další populární doplňky. Udělejte si radost a doplňte si šatník o nové kousky, pěkně z pohodlí domova a za super ceny.

Publikováno: 07. 07. 2012

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: kabelka | kabelky | levné kabelky | luxusní kabelky | milujemekabelky.cz | tašky na notebook