Domů » Kabelky byly populární už ve starém Egyptě
Móda

Kabelky byly populární už ve starém Egyptě

Dokážete si představit, že se se vydáte ven bez kabelky? Pro většinu žen je kabelka nepostradatelným doplňkem a bylo tomu tak již před několika tisíci lety. Už ve starém Egyptě nosily ženy brašny z látky či kůže, které se moderním kabelkám značně podobaly. Nenosily v nich nic jiného, než cennosti a peníze. Další rozvoj „kabelek“ datujeme ve 14. a 15. století, kdy ženy využívaly zdobené vaky k úschově voňavých předmětů. Skutečný boom však zažily až s rozvojem železnice. Tehdejší výrobci se zaměřily na zavazadla, která nebyla určena pro cestování v kočárech a na koních. A v této době také vznikl výraz kabelka (handbag), který používáme dodnes.

Kabelky a současnost

V dnešní době jsou kabelky nedílnou součástí dámské (ale i pánské!) garderóby. Výrobci se předhání a chrlí na trh modely v rozličných designových provedeních a z nejrůznějších materiálů. K výrobě se už dávno nepoužívá jen látka či kůže, ale také umělé hmoty, nepromokavé plátno, syntetická plazí kůže a podobně. Některé z nich jsou obrovské a spíš než kabelku, připomínají lodní vak, jiné zase vypadají, že se do nich nevleze ani peněženka. Všechny však mají jedno společné – ženy je milují a neváhají za ně utratit obrovské množství peněz. Nejžádanější jsou limitované edice z dílen světových návrhářů. Mezi nejoblíbenější značky kabelek momentálně patří Gucci, Prada, Louis Vuitton a Guess.

Milujete kabelky?

Patříte-li k milovnicím módních doplňků, kabelek nevyjímaje, bude se vám líbit internetový obchod s výmluvným názvem milujemekabelky.cz. Z pohodlí domova si zde můžete vybrat z širokého spektra kabelek (od nejlevnějších, až po ty značkové), stejně jako stylovou tašku na notebook, peněženky a další populární doplňky. Udělejte si radost a doplňte si šatník o nové kousky, pěkně z pohodlí domova a za super ceny.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!