Jak vybrat šperk, který k vám půjde?

Vhodně zvolený šperk perfektně umocní celkový dojem, jakým na své okolí působíte. Ale jak ho správně vybrat, aby k vám skutečně ladil a nebyl jako „pěst na oko“? Nabízí se nespočet kombinací, ovšem zdaleka na všechny jsou správné. Pokud si nejste jistá a nechcete šlápnout vedle, řiďte se následujícími tipy. Prozradíme vám základní vodítka, která vám hledání ideálního šperku výrazně usnadní.

Výběr šperku podle tónu pleti

Doplňky, tedy i šperky, jsou nedílnou součástí outfitu. Mnoho žen bohužel podléhá mylnému dojmu, že mají neutrální charakter a lze je nosit jakýmkoliv způsobem. Přitom je to naopak – stejný šperk může na dvou ženách působit úplně jinak. Klíčovou roli přitom hraje tón pleti. Rozeznáváme teplou a studenou pokožku, přičemž platí, že: Ženám se studeným tónem pleti (tzn. bledší typy, které se nikdy příliš neopálí) sluší chladivé kovy jako stříbro, platina, bílé a růžové zlato. Z drahokamů pak diamanty a bílé perly (obojí spíše na decentnějších špercích). Dobrou volbou mohou být i oslnivější šperky doplněné kameny s jasným zbarvením v zelené, modré, červené, purpurové, růžové nebo fialovorůžové barvě: např. safír, modrý topaz, granát, ametyst, turmalín... K ženám s teplým tónem pleti (tzn. tmavší typy, které se snadno opálí) se hodí hřejivě zbarvené kovy, tedy klasika v podobě žlutého zlata či moderní růžové zlato. Šperky mohou být doplněny o drahokamy v zemitých tónech či odstínech, které působí dojmem, jako by z nich sálaly sluneční paprsky. Jmenovitě žlutá, zlatá či krémová varianta perel, ale také žluté, žlutozelené, červené, oranžové, zlaté, hnědé a tyrkysové odstíny kamenů: zelený topaz či granát, olivín, korál, citrín... Ve velké výhodě jsou ženy s neutrálním tónem pleti. Pokud vaše pokožka nepatří do žádné z výše uvedených kategorií, nemusíte si s výběrem barvy kovu a drahokamu příliš lámat hlavu. Neváhejte experimentovat a využijte potenciál současné nabídky. Třeba se najdete v současných trendech a zalíbí se vám tzv. vrstvení (= nošení více druhů materiálů). Nezapomeňte však, že při výběru šperků bývají důležitá i další vodítka. Orientujte se podle barev vlasů a očí a samozřejmě přihlédněte i k aktuálnímu šatníku. Vašim cílem je dokonalá harmonie, nikoliv laciný kolotočářský vzhled.

Vsaďte na správnou značku

Jednu věc mají šperky společnou s módou. Kvalitní kousek v moderním designovém provedení najdete mnohem rychleji, když výběr omezíte na renomované značky. Mezi nejoblíbenější již dlouhá léta patří luxusní šperky značky TOUS, která letos oslaví sto let své existence. Ozdoby se španělskými kořeny charakterizuje roztomilý medvídek – firma ho přijala za symbol již v roce 1985 a má vyjadřovat to nejcennější, co člověk v životě má – vzpomínky na šťastné dětství. Aktuální kolekce je hravá, a přitom si uchovává eleganci. Bude se vám líbit!

Publikováno: 12. 01. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam