Jak zařídit obývací pokoj, aby byl útulný a reprezentativní? A kde najdete stylové obývací stěny?

Srdcem domova je prý kuchyně, ale co si budeme povídat – zdaleka nejvíce času trávíme v obývacím pokoji. Proto by měl vypadat útulně a zároveň reprezentativně (abychom se nestali terčem pomluv). V moderním interiéru může na navození správné atmosféry stačit vhodně umístěný LED pásek, jindy je však nezbytná kompletní renovace. Pokud vás v blízké budoucnosti čeká přestavba, stoprocentně se vám budou hodit následující praktické tipy. Takže jak na obývák?

1. Stěny a podlaha

Celkové tempo interiéru udává barevnost stěn a podlaha, o které se často hovoří jako o duši místnosti. Buďte opatrní a přihlédněte k dispozicím místnosti. Menšímu obývacímu pokoji prospějí světlejší tóny, které prostor opticky rozšíří. Váháte-li nad bílými stěnami, zvažte možnost jemně šedé, která je velmi moderní a působí elegantně až luxusně.

2. Osvětlení

K nejčastějším chybám při zařizování pokoje patří nevhodně zvolené osvětlení či nedostatek zdrojů. S centrálním osvětlením (lustr) si pravděpodobně nevystačíte. Doplňte jej o nástěnná svítidla či stojací lampu. Umocněte atmosféru tak, že vytáhnete skrytější zákoutí ze tmy!

3. Sedací souprava

Co se týče nové sedací soupravy, opět přihlédněte k velikosti místnosti a vyberte si sedačku, která nebude zabírat většinu podlahové plochy. Do menších pokojů jsou jako stvořené dvoj či troj sedačky. Většímu obývacímu pokoji sluší rohová sedačka, která prostor opticky rozdělí na více menších sektorů.

4. Obývací stěna

V obýváku by neměla chybět ani obývací sestava. Jde o nepostradatelný nábytek, bez kterého by to zkrátka nebylo ono. Ale se zorientovat v nepřeberné nabídce prodejců? Nechcete-li šlápnout vedle, zaměřte se na moderní obývací stěny z kvalitního materiálu. Vskutku široké spektrum výrobků najdete u specializovaného prodejce T-nábytek.cz.

Proč si pořídit obývací sestavu u T-nabytek.cz?

Prohlédněte si moderní obývací stěny a najděte si tu svou pomocí chytrého filtrování!

Neztrácejte čas a vyhledávejte nábytek dle barvy, dekoru, materiálu nebo ceny. V e-shopu narazíte na špičkové obývákové stěny od dánských, italských, ale také českých, slovenských a polských výrobců. T-nábytek.cz nabízí dopravu zdarma a montáž přímo u vás doma. obyvak Spoustu užitečných informací ohledně zařizování obývacího pokoje a výběru obývákové stěny najdete i na:

Publikováno: 05. 08. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat obývací stěnu | jak zařídit obývák