Domů » Co je to streetwear a proč si ho zamilujete i vy?
Móda

Co je to streetwear a proč si ho zamilujete i vy?

Oháknout se dobře a stylově, to je to, oč tu běží. V případě streetwarového oblečení se vám to stoprocentně povede. Pokud si potrpíte na pohodlí, bude se vám osobitý styl oblékání zamlouvat. A to i přesto, že ve svém volném čase neholdujete jízdě na „prkně“!

Definovat streetwear není snadné, protože jde o velmi dynamické odvětví a podléhá neustálému vývoji. Původně úzce souvisel se subkulturou surfařů a skejťáků, v průběhu času začal reflektovat prvky hiphopové módy, japonské street módy a v neposlední řadě haute couture.

Streetwear se sice mění, ale nikdy neustoupí do ústraní, protože je založen na aktuálním dění „na ulici“. I proto není možné přesně popsat prvky, kterými se tato móda vyznačuje. Obecnými vlastnostmi jsou ležérnost, komfort, potisky s logem výrobců a atraktivní motivy na tričkách.

Streeetwearová móda se dotýká snad všech druhů oblečení. Trička s krátkým a dlouhým rukávem, dámské a pánské rifle, kalhoty, mikiny, bundy, kabáty, doplňky… Sortiment pokrývá veškeré oblečení pro každodenní nošení. Skalní příznivci streetwearové módy se ji nevzdávají ani při příležitostech, kdy je vyžadováno úplně jiné oblečení. Umělci jako Pharell Williams nebo Kanye West se často objevují ve streetovém oblečení i na formálních akcích. Představte si, že si obléknete boty Converse a mikinu s kapucí a vyrazíte do divadla…

Pro spoustu lidí je praotcem streetwearového oblečení Shawn Stussy. Původně designér surfů začal s výrobou potištěných triček se svou značkou. Setkal se s pozitivní reakcí veřejnosti a rozšířil svůj sortiment i do butiků.

K nejznámějším streetwearovým značkám patří DC, Vans, Quicksilver, Rip Curl, Vision… a za zmínku stojí také český brand Funstorm. Zdařilé streetové hadříky vyrábí i velikáni, jako jsou Nike a Adidas.

Tak co s tím uděláte? Navštívíte online skate shop a doplníte si šatník o zbrusu nové kousky, ve kterých se budete cítit skvěle a vypadat zrovna tak?

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!