Jak zachránit Vaše oblíbené oblečení

Máte v šatní skříni spoustu kousků, které z určitého důvodu nenosíte, ale přesto nemáte to srdce je vyhodit? Poradíme vám, jak starší oblečení zachránit a uvést do nositelného stavu.

Skvrny a roztrhané oblečení

Děti bývají neposedné, občas nemotorné při jídle a ne všechny skvrny od jídla jdou vyprat. Neznamená to však, že trička musí zůstat jen na doma, nebo letí do koše. Pomoct Vám může šicí stroj. Přes skvrny, nebo dírky můžete vytvořit jemnou nášivku, nebo našít Vašemu dítěti jeho oblíbeného hrdinu. Možností je nespočet a záleží jen na Vaší kreativitě. Navíc šicím strojem můžete spravit i své oblíbené kalhoty, které se prodřely mezi stehny.

Nepadnoucí střih

Stojíte u zrcadla a těšíte se z Vaší krásné postavy, kterou jste si těžce vydobyla ve fitku. Radost Vám, ale zkazí volné oblečení, které Vaši novou postavu skrývá. Nemusíte hned běžet do obchodu a nechat tisíce za nový šatník. Můžete si pořídit overlock a oblíbené kousky si přešít tak, aby dokonale seděly na Vaši postavě. Oblíbené kousky stačí zabrat overlockem po stranách a navíc vám látku nejen pevné sešije, ale i začistí.

Příliš dlouhé kalhoty

Určitě to znáte. Našli jste si kalhoty přesně podle Vašich představ. V kabince Vás, ale čeká nemilé překvapení. Kalhoty jsou příliš dlouhé. Styl ohrnutých nohavic už není in a zničit si nové kalhoty rozšlapáním nechcete. Není nic jednoduššího, než použít coverlock. Vytvoří Vám šev, který bezpečně udrží nohavice založené.

Nevýrazné zimní oblečení

Dny se zkracují a noci prodlužují. Za tmy vycházíte, za tmy se vracíte domů a Vaše zimní oblečení se příliš neslučuje s pravidly bezpečnosti na pozemních komunikacích. Nemusíte však ihned běžet do obchodu pro novou zimní bundu s reflexními prvky. A nemusíte ani používat obyčejné reflexní pásky. Můžete si svou bundu oživit reflexními prvky, které si sami vyrobíte. Pomůže Vám s nimi řezací plotr. Společně s reflexní nažehlovací folií, si můžete vytvořit svůj vlastní originální design, nebo můžete využít šablony, které plotry již obsahují. V nabídce najdete i šablony s motivy oblíbených hrdinů Vašich dětí, které udělají z oblékání mnohem větší zábavu, navíc se děti poté mohou chlubit ve školce, nebo škole jejich jedinečným oblečením.

Publikováno: 18. 03. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam