Domů » Je zboží na splátky skutečně výhodné?
Finance

Je zboží na splátky skutečně výhodné?

V dnešní době si většina lidí dvakrát rozmyslí, za co utratí své těžce vydělané peníze. Stále častější jsou nákupy na splátky. Tento způsob úhrady je pro mnohé přijatelnější, než zaplatit celou částku naráz. Na splátky dnes prodávají téměř všechny kamenné i internetové obchody, takže není problém sehnat jakékoliv zboží. Pokud si v současné době zařizujete nové bydlení, určitě možnost nákupů na splátky přivítáte. Jsou splátky výhodné, nebo na nich proděláte?

Existuje několik druhů běžných splátek, každá společnost si určuje podmínky sama. Nejběžnější jsou splátky na 10 měsíců. Vyberte si výši akontace a podle toho se bude odvíjet výše splátek. Další variantou je splácení na 12, 24, 36 či 48 měsíců. Všeobecně platí, že čím kratší dobu splácíte, tím méně se přeplatíte. Mnoho společností pořádá časově omezené akce se sníženými úroky a podobně. Vzít si zboží na zvýhodněné splátky se většinou vyplatí.

Pokud nemáte potřebnou hotovost a nechcete naráz zatížit rodinný rozpočet, vyberte možnost vzít si zboží na splátky. Splátky využívají zejména mladí lidé, kteří si zařizují své bydlení a nedisponují dostatečnými financemi. Díky možnosti splácení tak mohou vybavit byt mnohem dříve, než by na něj našetřili.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!