Jak správně pečovat o zlaté náušnice

Náušnice doprovázejí ženy od samotného počátku jejich životní poutě. Tento šperk se jim dává tzv. do peřinky jen několik málo dnů po narození. Obtížně by se hledala dámská šperkovnice, kde by zlaté nebo stříbrné náušnice chyběly. Jedná se o nejrozšířenější typ šperku, proto nás nepřekvapí, když jich nalezneme hned několik. Výběrem či pozdějším nákupem to však nekončí. Pokud si je chcete udržet v perfektní kondici a prodloužit jejich třpyt, je třeba o ně náležitě pečovat. V tomto článku se podíváme na nejčastější situace poškození a uvedeme si prověřené způsoby revitalizace původního lesku.

Zlaté náušnice mají mechanické poškození

Zlaté náušnice jsou svým umístěním v uších vystavené nejmenšímu riziku poškození. Z tohoto pohledu drží prvenství prsteny, řetízky nebo náramky. Existují však případy, kdy k mechanickému poškození dochází. Nejčastěji se objevují deformace tvaru během spánku, kdy se také mohou zlomit. Nejohroženější skupinu tvoří zlaté visací náušnice nebo zlaté kruhy, proto si je raději na noc odkládejte. Ze všeobecného hlediska se doporučuje dbát zvýšené opatrnosti i při kvapném převlékání. Stačí malá chvíle nepozornosti a do zavírání se může dostat malá nitka.

Co když mají zlaté náušnice poškozený povrch?

U zlatých náušnic dochází nejčastěji z důvodu častého nošení k poškození povrchu, na kterém mohou být patrné známky poškrábání. V některých případech může dokonce dojít ke změně původní barvy. Nepropadejte panice, jedná se o zcela přirozený jev, který se po nějakém čase zkrátka dostaví. Svým přístupem můžete tuto dobu zkrátit nebo naopak prodloužit. Vždy před nanášením kosmetických přípravků si své zlaté náušnice sundejte a snažte se je před agresivními přípravky a chemií chránit.

Dětské náušnice a jejich povrch

Dost často se stává, že změní barvu i dětské náušnice ze žlutého nebo bílého zlata. Rozhodně nejde o vadu pocházející ze zlatnické dílny. Děti jsou mnohem náchylnější k pocení a vysokým horečkám. Pravidelné působení potu nebo dokonce užívání léků se na kvalitě povrchu šperků neodmyslitelně podílejí. Pokud bude vaše holčička marodit, je možné uschovat její náušnice po dobu léčby do šperkovnice. Náušnice, které již ztratily svůj úžasný třpyt, doporučujeme nechat odborně vyleštit ve zlatnické dílně. Za nevelký finanční obnos získáte původní krásu vašeho oblíbeného šperku. Je také velmi důležité, od koho nakupujete. Zaměřte se na prověřené zlatníky s více než dvacetiletou praxí a obrovskými znalostmi. Poznejte současné trendy za příjemné ceny na https://www.goldstore.cz/

Publikováno: 04. 06. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam