Nevyhýbejte se pozitivním účinkům kávy

Rána bývají krušná a často nám trvá hodiny, než svůj organismus uvedeme do skutečně bdělého stavu. Skvělým pomocníkem, který dokáže celý proces výrazně urychlit, je káva. Spousta z nás si bez ní vstávání nedokáže představit. Pití kávy často bereme jako jakýsi obřad, bez kterého by nebyl začátek dne úplný. Pokud si šálek voňavého nápoje dopřáváte i vy, rozhodně neděláte chybu. Neználkové sice tvrdí, že káva není zdraví nikterak prospěšná, ovšem vědecké studie prokázaly pravý opak. Káva je vydatným zdrojem antioxidantů, které chrání kardiovaskulární systém a slouží jako prevence před rakovinou. Ani tím však pozitivní účinky nápoje z kávového bobu nekončí.

Divotvorná káva

Káva dokáže hotové divy. Řidiči, kteří si dopřejí šálek bezprostředně před jízdou, několikanásobně snižují riziko možné nehody. Kofein napomáhá k lepší koordinaci a oddaluje únavu. Podle vědců je v zelených zrnech pražené kávy dalších doposud neznámých 200 látek, které jsou pravděpodobně velmi příznivé pro lidský organismus. A co se týče odvodňování, i to je do jisté míry mýtus. Je prokázáno, že jeden šálek kávy odvodní tělo jen zanedbatelně a vypijete-li s ním společně i sklenici vody, bude váš příjem tekutin ještě vyšší.

Máte chuť na něco opravdu delikátního?

Jestliže jste po přečtení předchozích odstavců dostali chuť na lahodné Lucaffe, Lavazza Espresso nebo jinou kvalitní rozpustnou či mletou kávu, určitě vás bude zajímat pestrá nabídka internetového obchodu kava-caje.cz, který má ve svém sortimentu pouze vysoce kvalitní produkty. Najdete mezi nimi i méně tradiční a exotické odrůdy v podobě Jamaica Blue Mountain nebo Cafe Majada. Neméně zajímavá je i cibetková káva Kopi Luwak, která před zpracováním prochází trávícím ústrojím Cibetky. V e-shopu natrefíte i na široké spektrum kvalitních čajů, kávovary a příslušenství. V kategorii „pro pány“ pak objevíte Tatratea – unikátní lihovinový nápoj čajového typu.

Publikováno: 02. 02. 2013

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: čaj | cibetková káva | káva | kvalitní čaj | kvalitní káva | lavazza espresso | lucaffe