Jak poznáte kvalitní satén?

Satén si spojujeme především s nočními košilkami, župany nebo spodním prádlem. Přestože se satén těší velké oblibě, málokdo ho pozná na první dotek a mnoho lidí je přesvědčeno, že satén rovná se silon. Proto jsme pro vás připravili krátký článeček o tom, jak se vyznat ve výběru saténového prádla. Hravě pak satén nejen poznáte, ale ztratíte i veškeré obavy spojené s nákupem saténového prádla přes internet.

Není satén jako satén

Pokud nejste švadlena, která rozumí látkám, střihům i nitím, pak vás asi překvapí, že satén není tak úplně materiál jako spíš tkanina. Ta je typická svou strukturou vazby a vysokým leskem. Vyrábí se z přírodních i syntetických materiálů. A to je také jeden z hlavních důvodů, proč se na trhu setkáváme s tak odlišnou kvalitou saténového prádla. S materiálem jde samozřejmě ruku v ruce i cena. Pohlazení saténové noční košilky z přírodního hedvábí nic nepřekoná, její cena se však pohybuje v rozmezí pět až deset tisíc korun. Svou jemností a chladivým dotekem se přírodnímu hedvábí dokáže vyrovnat jen satén z polyesteru s příměsí elastanu, který vás bude příjemně hladit po těle, a navíc potěší vaši peněženku. Cena těchto saténových košilek se totiž pohybuje kolem tisícikoruny.

Sněte své sny v noční košilce hebké jako pavučinka

Luxusní košilky a spodní prádlo vyžadují nejen precizní výrobu, ale i použití těch nejjemnějších a nejkvalitnějších materiálů. Jak poznáte kvalitu saténu přes obrazovku svého monitoru? Snadno. Vaše oči musí z krásné noční košilky sklouznout na cenovku, ta už ledasco vypoví. A z cenovky rovnou na materiály. Zároveň vždy nakupujte v ověřeném internetovém obchodě. Mezi osvědčené značky nejen kvalitních saténových, ale i viskózových košilek patří například výrobce DONNA nebo Kalimo, kteří vás potěší kvalitním provedením i příjemnou cenou.

Publikováno: 05. 10. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: jak poznat satén | saténové prádlo