Jak na výběr sedací soupravy do bytu?

Obývací pokoj je ústřední místností každé domácnosti. Tomu byste měli přizpůsobit výběr vhodného nábytku. Dominantou se jistě stane sedací souprava, jež má sloužit k odpočinku, v určitých případech je možné ji rovněž využít jako lůžko. Jak na výběr sedačky do bytu?

Pozor na rozměry

Volba sedací soupravy závisí v první řadě na tom, v jak velké místnosti se má nacházet. Zejména menší byty panelových domů neoplývají přílišným prostorem, takže se do nich hodí spíše skladnější rohové sedačky. Lze je umně umístit tak, aby zbytečně nezabíraly místo uprostřed pokoje a zároveň nebyly nějak miniaturní, tudíž nepraktické. V prostornějších bytech si pak můžete dovolit robustnější varianty sedacích souprav, které obklopí konferenční stolek, najdou tak uplatnění hlavně ve středu místnosti. Máte-li opravdu malý byt, zvažte, zda neušetříte místo tím, že si zakoupíte rozkládací sedačku. Během pár vteřin jejím rozložením získáte vcelku solidní lůžko, na němž se při použití vhodných lůžkovin vyspíte stejně dobře jako v klasické posteli.

Oblíbené materiály

Sedačky se dnes vyrábějí z řady materiálů. Klasikou jsou ty, jež mají potahy z bavlny a dalších tkanin. Jsou poměrně levné. Chcete-li však více luxusu, zvolte si moderní kožené sedačky, které mají velmi dlouhou trvanlivost a životnost, oceníte u nich rovněž snadnou údržbu. Vyhněte se ale napodobeninám v podobě koženky, která velmi rychle praská, a ztrácí tak svoji hodnotu.

Prodejce nábytku

Sedací soupravy a mnoho dalších druhů nábytku do domácnosti prodává už více než 25 let společnost Tempo Kondela. Své produkty nabízí nejen ve vlastních obchodech, ale také v prodejnách svých obchodních partnerů po celé ČR a na Slovensku. Díky velkým skladovým zásobám je schopna na trh dodávat zboží za výhodné ceny.

Publikováno: 19. 01. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam