Když jsou nevěsty dvě: Svatební šaty pro stejnopohlavní obřad

Jak je to se svatebními šaty na stejnopohlavím obřadu, kde jsou dvě nevěsty? Pojďte se o tomto tématu dozvědět více.

Svatební obřad stejnopohlavního páru

Přesto, že v současné době není možné, aby uzavřely dvě ženy tradiční manželství, je možné alespoň uzavřít registrované partnerství. I když jsou se sezdáním dvou žen spojeny jiné formality než se sňatkem muže a ženy, svatební hostina i další aktivity mohou být zcela v tradičním duchu. Sjednání samotného registrovaného partnerství však musí proběhnout na některém z vybraných matričních úřadů.

Svatební veselí

Po provedení všech potřebných formalit je možné, aby si ženy uspořádaly téměř tradiční svatbu, jako tomu je u svatby muže a ženy. Ženy si mohou pořídit krásné šaty, svatební výzdobu a vybrat svatební místo. Mohou se také domluvit s někým ze svých přátel či známých, aby je na svatbě neoficiálně oddal a tradice proběhly stejně jako na klasické svatbě.

Svatební oděvy

Přece jen se jedná o svatební den, kdy se chce každá žena cítit jako princezna. Proto, pokud si ženy naplánují svatební veselí, často se také příslušně oblečou do svatebních šatů. Do svatebních šatů se často obléká jen jedna z žen a druhá volí kostýmek. Není ale ani výjimkou, že budou obě ženy nevěstami se vším všudy.

Jaké svatební šaty zvolit?

Nejspíše vás nepřekvapí, že není svatební veselí dvou žen limitované typem svatebních šatů, které si mohou ženy obléct. To, že budeme mít dvě nevěsty neznamená, že jedna musí automaticky dát přednost zazářit té druhé. Obě ženy si klidně mohou vzít honosné svatební šaty, které budou zdobeny podle jejich přání. Chcete být na svém obřadu sladěna se svou partnerkou, ale přesto do svých šatů vdechnout jedinečnost? Ideální je v tomto případě zvolit zakázkové ušití svatebních šatů u zkušené krejčové, která Vám navrhne šaty na míru, které podtrhnou vaši krásu a zároveň budou ladit se šaty vaší partnerky.

Publikováno: 18. 10. 2023

Kategorie: Móda

Autor: Adam