Etiketa oblékání na golfovém hřišti. Aneb co na sebe, abyste si neutrhla ostudu?

Láká vás představa pohodového odpoledne na golfovém hřišti? Golf byl odjakživa považován za hru džentlmenů a lépe situovaných lidí, nicméně statistiky jasně dokazují, že jsou hřiště otevřená každému. Jestlipak víte, že jde o jeden z nejhranějších sportů? Jen v České republice se mu oddává téměř 60 tisíc hráčů a hráček. A není jediný důvod, proč byste se k nim nemohla připojit i vy. Prozradíme vám, jak je to s etiketou oblékání na hřišti a kde sežnete veškeré golfové vybavení levně.

Základní pravidla

Golfové oblečení není radno podcenit. Golf patří mezi sporty, kde outfit hraje významnou roli. Na hřišti se v žádném případě nepromenádujte v riflích nebo jeansech. Sortiment golfového oblečení naopak reprezentuje triko s límečkem neboli polo košile či triko se stojáčkem. K tomu jsou vhodné krátké nebo plátěné kalhoty. Podstatnou roli hraje pohodlí a komfort – golfisté se oblékají tak, aby se při hře cítili maximálně uvolněně. Ženy si mohou oblékat i sukně, ovšem pouze za předpokladu střídmé délky. Minisukně tolerovány nejsou.

Co když se počasí zblázní?

A protože i na golfovém hřišti bývá proměnlivé počasí, sportovci se musí připravit na „nejhorší“. Zejména v přechodném období se vyplatí dorazit v oblečení, které chrání před větrem nebo deštěm. Proti větru vás spolehlivě ochrání bunda z materiálu Windstopper, dešti odolá Rainwear. K mání jsou také nepromokavé kalhoty. Problémy s pocením během parného léta hravě vyřeší speciální oblečení, které odvádí pot.

Jak je to s obuví?

Nedílnou součástí garderóby jsou golfové boty. Na lodičky zapomeňte, na golfovém hřišti vám bude nejlépe v lehké sportovní obuvi, která vám zajistí stabilitu a pohodlí. Obuv se nejčastěji vyrábí z kůže, ale na podzim vám udělají lepší služby boty z nepromokavého materiálu.

Kde nakupovat?

O rozmanitosti golfového oblečení se můžete přesvědčit třeba hned. Renomovaný Golf shop Golfstart nabízí široké spektrum vybavení, oblečení a obuvi za skvělé ceny.

Publikováno: 20. 02. 2016

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: dánské golfové oblečení | jak se oblékát na golf