Domů » Etiketa oblékání na golfovém hřišti. Aneb co na sebe, abyste si neutrhla ostudu?
Móda

Etiketa oblékání na golfovém hřišti. Aneb co na sebe, abyste si neutrhla ostudu?

Láká vás představa pohodového odpoledne na golfovém hřišti? Golf byl odjakživa považován za hru džentlmenů a lépe situovaných lidí, nicméně statistiky jasně dokazují, že jsou hřiště otevřená každému. Jestlipak víte, že jde o jeden z nejhranějších sportů? Jen v České republice se mu oddává téměř 60 tisíc hráčů a hráček. A není jediný důvod, proč byste se k nim nemohla připojit i vy. Prozradíme vám, jak je to s etiketou oblékání na hřišti a kde sežnete veškeré golfové vybavení levně.

Základní pravidla

Golfové oblečení není radno podcenit. Golf patří mezi sporty, kde outfit hraje významnou roli. Na hřišti se v žádném případě nepromenádujte v riflích nebo jeansech. Sortiment golfového oblečení naopak reprezentuje triko s límečkem neboli polo košile či triko se stojáčkem. K tomu jsou vhodné krátké nebo plátěné kalhoty. Podstatnou roli hraje pohodlí a komfort – golfisté se oblékají tak, aby se při hře cítili maximálně uvolněně. Ženy si mohou oblékat i sukně, ovšem pouze za předpokladu střídmé délky. Minisukně tolerovány nejsou.

Co když se počasí zblázní?

A protože i na golfovém hřišti bývá proměnlivé počasí, sportovci se musí připravit na „nejhorší“. Zejména v přechodném období se vyplatí dorazit v oblečení, které chrání před větrem nebo deštěm. Proti větru vás spolehlivě ochrání bunda z materiálu Windstopper, dešti odolá Rainwear. K mání jsou také nepromokavé kalhoty. Problémy s pocením během parného léta hravě vyřeší speciální oblečení, které odvádí pot.

Jak je to s obuví?

Nedílnou součástí garderóby jsou golfové boty. Na lodičky zapomeňte, na golfovém hřišti vám bude nejlépe v lehké sportovní obuvi, která vám zajistí stabilitu a pohodlí. Obuv se nejčastěji vyrábí z kůže, ale na podzim vám udělají lepší služby boty z nepromokavého materiálu.

Kde nakupovat?

O rozmanitosti golfového oblečení se můžete přesvědčit třeba hned. Renomovaný Golf shop Golfstart nabízí široké spektrum vybavení, oblečení a obuvi za skvělé ceny.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!