Erotická hračka, nebo zdravotní pomůcka? Venušiny kuličky jsou obojím!

Trápí vás nepříjemné následky oslabeného pánevního dna? Tak jej začněte posilovat! Pomáhají venušiny kuličky i speciální cvičení. Vazy pánevního dna tvoří oporu pro dělohu, vaginu, močový měchýř, močovou trubici i rektum, tedy řitní otvor. K ochablosti svalstva v této oblasti nejčastěji vede porod, dochází k němu však i v důsledku stárnutí.

Projevy ochablého svalstva

Mezi nejčastější projevy ochablosti svalstva pánevního dna patří inkontinence, tedy nekontrolovatelný únik moči či stolice. Ten je samozřejmě vhodné začít řešit hned v jeho zárodku, jakékoliv oddalování řešení inkontinenčních problémů totiž většinou vede k jejich prohlubování.

Myslete na prevenci

Na místě ovšem je i prevence, na niž je vhodné začít myslet již v průběhu těhotenství a po prodělaném porodu, kdy je třeba navrátit svalstvu pánevního dna nezbytný tonus, pomoci zabránit prolapsu dělohy a stresové inkontinence. K tomu slouží například speciální cviky na posílení pánevního dna.

Kegelovy cviky

Jedním z typů cvičení na posílení svalstva pánevního dna je opakované přerušování a zahajování močení pomocí stahů a uvolňování svalstva v okolí pochvy. Jindy pomáhá vyvolání svalových kontrakcí dvěma prsty zavedenými do vagíny.

Vyzkoušejte venušiny kuličky

S posilováním svalstva pánevního dna však pomáhají i venušiny kuličky, které většina žen vnímá spíše jako erotickou než zdravotní pomůcku, která by je mohla zbavit inkontinenčních potíží. Tou ale v podstatě jsou. Potěšení, které při této příležitosti přinášejí, pak v podstatě je třešničkou na dortu.

Jak fungují?

Stahy svalů pánevního dna vyvolávají vibrace způsobené narážením vnitřní menší kuličky do stěn té vnější. Na trhu se však setkáte s různými variantami této erotické hračky – modely s jednou kuličkou, dvěma kuličkami spojenými provázkem či kuličkami ve tvaru činky.

Pomáhají a uspokojují zároveň

Svaly pánevního dna každopádně posilují všechny. A spolu s tím uživatelce přinášení silné prožitky. Při chůzi, běhu i milování. V podstatě tak zabíjejí dvě mouchy jednou ranou. Zbavují zdravotního problému a přinášejí fyzické uspokojení zároveň. Chytrá erotická pomůcka, že?

Publikováno: 08. 10. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam