Domů » Erotická hračka, nebo zdravotní pomůcka? Venušiny kuličky jsou obojím!
Zdraví

Erotická hračka, nebo zdravotní pomůcka? Venušiny kuličky jsou obojím!

Trápí vás nepříjemné následky oslabeného pánevního dna? Tak jej začněte posilovat! Pomáhají venušiny kuličky i speciální cvičení.

Vazy pánevního dna tvoří oporu pro dělohu, vaginu, močový měchýř, močovou trubici i rektum, tedy řitní otvor. K ochablosti svalstva v této oblasti nejčastěji vede porod, dochází k němu však i v důsledku stárnutí.

Projevy ochablého svalstva

Mezi nejčastější projevy ochablosti svalstva pánevního dna patří inkontinence, tedy nekontrolovatelný únik moči či stolice. Ten je samozřejmě vhodné začít řešit hned v jeho zárodku, jakékoliv oddalování řešení inkontinenčních problémů totiž většinou vede k jejich prohlubování.

Myslete na prevenci

Na místě ovšem je i prevence, na niž je vhodné začít myslet již v průběhu těhotenství a po prodělaném porodu, kdy je třeba navrátit svalstvu pánevního dna nezbytný tonus, pomoci zabránit prolapsu dělohy a stresové inkontinence. K tomu slouží například speciální cviky na posílení pánevního dna.

Kegelovy cviky

Jedním z typů cvičení na posílení svalstva pánevního dna je opakované přerušování a zahajování močení pomocí stahů a uvolňování svalstva v okolí pochvy. Jindy pomáhá vyvolání svalových kontrakcí dvěma prsty zavedenými do vagíny.

Vyzkoušejte venušiny kuličky

S posilováním svalstva pánevního dna však pomáhají i venušiny kuličky, které většina žen vnímá spíše jako erotickou než zdravotní pomůcku, která by je mohla zbavit inkontinenčních potíží. Tou ale v podstatě jsou. Potěšení, které při této příležitosti přinášejí, pak v podstatě je třešničkou na dortu.

Jak fungují?

Stahy svalů pánevního dna vyvolávají vibrace způsobené narážením vnitřní menší kuličky do stěn té vnější. Na trhu se však setkáte s různými variantami této erotické hračky – modely s jednou kuličkou, dvěma kuličkami spojenými provázkem či kuličkami ve tvaru činky.

Pomáhají a uspokojují zároveň

Svaly pánevního dna každopádně posilují všechny. A spolu s tím uživatelce přinášení silné prožitky. Při chůzi, běhu i milování. V podstatě tak zabíjejí dvě mouchy jednou ranou. Zbavují zdravotního problému a přinášejí fyzické uspokojení zároveň. Chytrá erotická pomůcka, že?

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!