Domů » Elegantní zastřešení na zahradu
Bydlení

Elegantní zastřešení na zahradu

Bez adekvátní střechy se neobejde nejen dům, ale také zahradní posezení. V druhém případě sice lze tento prvek opomenout, nicméně příliš se to nedoporučuje. Přeci jen je možné si díky střeše užít venkovní pohodu, i když bude zrovna aktuálně deštivo.

Levné varianty nebývají dobré

Jelikož jsme Češi, snažíme se věci často vyřešit svépomocí a pokud možno co nejlevněji. Ovšem v případě zahradního zastřešení se takováto strategie mnohdy míjí účinkem.

Dobrým příkladem za všechny jsou nepromokavé plachty, jež jednak ne vždy fungují podle předpokladů, jednak nepatří zrovna mezi vizuálně atraktivní doplňky.

V tomto ohledu už jsou lepší naimpregnované slunečníky, které se dají do jisté míry použít také proti dešti. Ovšem při silnějším lijáku neobstojí. O markýzách se dá říci víceméně to samé. Ty jsou však, na rozdíl od obou výše zmíněných možností, docela drahé.

Lepší možnosti

Dobré řešení nemusí automaticky znamenat drahé. Vhodnou a zároveň cenově stále ještě únosnou volbou jsou kupříkladu klasické pergoly. Jde o jednoduché konstrukce, které mohou být zcela samostatné či fungovat společně s domem.

O jednu kategorii výše se pak řadí altány. Opravdu kvalitní zahradní altán je už o něco složitější a také dražší. Na druhou stranu nabízí střechu pro hodně lidí a některé verze navíc mají jako bonus i vlastní podlahu. Tu pak není nutné budovat draze zvlášť.

Vzhledem k rozložitosti se doporučuje altány stavět spíše na větších pozemcích, zatímco pergoly mohou dobře fungovat i na malých zahrádkách.

Vhodný materiál

Pergoly i altány se běžně vyrábějí z celé řady materiálů. V poslední době je docela velká poptávka po levných plastových modelech, případně po dražších hliníkových typech. Ty mají výhodu v tom, že časem nedegradují a nemusí se vůbec udržovat.

Do moderně střižených zahrad se plast i kov docela hodí, nicméně pro typickou českou zahrádku s dřevěným plotem je lepší zvolit přírodní materiál.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!