Apple Airpods 3 jsou na spadnutí. Jaké vychytávky zřejmě přinesou?

Zanedlouho zaklepou na dveře a my se budeme muset rozhodnout, jestli si za ně připlatíme, nebo si v uších necháme předchozí model. Apple představí v pořadí třetí generaci megaúspěšných bezdrátových sluchátek AirPods v rámci říjnového Keynote a my vám ještě před tím prozradíme, co by měly přinést.

Design sází na jistotu

Proč předělávat něco, co velmi dobře funguje? Z hlediska designu by neměly AirPods 3 nijak zvlášť šokovat. Tělo bude téměř identické s řadou Pro, avšak bez silikonového špuntu. Proto budou chybět funkce, které souvisí s perfektním ucpáním zvukovodu (ANC, režim propustnosti…). Barva bude opět pouze jedna, další barevné varianty snad příště. Tip: Levné obaly pro AirPods včetně designových pouzder najdete na appleking.cz. Kryty na AirPods jsou k mání nejen v klasickém bílém provedení, ale i v různých barevných variantách. A nechybí ani veselá pouzdra na AirPods - například v podobě avokáda či pomeranče.

Dokonalejší baterie

Výdrž je to, oč tu běží především. A právě v tomto směru bude třetí generace AirPods o krok dále než předchozí modely. Je nadmíru jasné, že sluchátka vydrží v provozu o něco déle. Apple jistě využije o něco větší baterie a také úspornější komponenty.

Základní odolnost proti vodě

Základní AirPods voděodlnost nenabízejí, za tu si musí uživatel připlatit u modelu Pro. AirPods 3 by ji nabídnout mohly, protože odborníci z Applu moc dobře vědí, že spousta lidí využívá sluchátka při sportování. Udělají tedy z elementární odolnosti proti vodě standard? Je to pravděpodobné.

Lepší zvuk

Zvukový projev AirPods rozhodně není špatný, ale skuteční fajnšmekři volí jiné modely. Apple by byl sám proti sobě, kdyby nejnovější generaci nedal do vínku libovější zvuk. V kuloárech kolují zvěsti o vylepšených basách – a u nich by to nemuselo zůstat.

Jak to bude s cenou?

Kolik budou AirPods 3 stát, sice ještě nikdo netuší, ale pokud Apple vyřadí z oficiální nabídky AirPods 2, mohly by se v prodeji objevit za stejnou cenu. V opačném případě (tzn. když druhá generace v prodeji zůstane) budou dražší, ovšem citelně zlevní starší sluchátka.

Publikováno: 15. 10. 2021

Kategorie: Sexy elektronika

Autor: Adam