Dopřejte svému mazlíkovi dokonalý pelech. Podle čeho vybrat?

Stejně jako jste si pro sebe pořídili kvalitní postel s perfektní matrací, byste měli svému čtyřnohému příteli dopřát dokonalý pelíšek. Přeci jen jde o místo, kde se pravidelně uchyluje k odpočinku a tráví na něm dlouhé hodiny. A mělo by být ve vašem zájmu, aby se zvířeti dostalo vysokého komfortu a pocitu bezpečí. V následujících řádcích najdete praktická doporučení, která se vám budou při výběru pelechu hodit. Co nám poradili odborníci z infopes.cz?

Jak velký?

Rozměry pelechu pro psa hrají při výběru zásadní roli. Je třeba přihlédnout k velikosti psa, ale také k jeho návykům – spí spíše v klubíčku, nebo má tendenci se rozvalit po celém pelechu? Odborníci jsou zajedno – pelíšek by rozhodně neměl být příliš malý, ale ani zbytečně velký. Pes v něm musí mít pocit bezpečí i dostatek prostoru. Některá (obvykle menší) plemena preferují kryté pelechy (iglú, boudičky apod.), zatímco jiná spíše matrace.

Z jakého materiálu?

Proč byste se měli zamýšlet nad materiálem? Především z hlediska snadné údržby. Chystáte-li se pelech umístit ve venkovním prostředí (např. na terasu), mělo by se jednat o omyvatelný materiál. Raději se vyhněte materiálům, které doslova drží chlupy – čištění takových pelechů je pracné. Dobrou volbou jsou pelechy pro psy se snímatelným potahem. Pokud bude pelech umístěn na chladnějším podloží, měl by být opatřen silnějším dnem, které dobře izoluje teplo.

Pro staršího, nemocného či velkého psa

Podstatný je také zdravotní stav zvířete. Starší a nemocní psi trpící bolestmi kloubů či páteře ocení relaxaci na zdravotním ortopedickém pelíšku. Pelech s dostatečně hutnou výplní je zase vhodný pro psa velkého či obřího plemene.

Design, který si zamilujete

Psí pelech by měl lahodit vašim očím, působit harmonicky a dělat vám radost, kdykoliv se na něj podíváte. Snažte se ho proto sladit s ostatními interiérovými prvky – protože proč to neudělat, když je nabídka tak bohatá? Ta u specializovaného prodejce na prymus.cz rozhodně ano!

Publikováno: 14. 09. 2018

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat pelech pro psa | jak vybrat pelíšek pro psa