Zahradní altány a krytá posezení: Nenechte se rozhodit vrtkavým počasím!

Jaro se blíží a majitelé zahrádek se nemohou dočkat, až budou trávit více času na čerstvém vzduchu. Je to i váš případ? Pak vás bude zajímat, jak předejít nejhoršímu – pohodovou siestu u kávy vám může kdykoliv pokazit nepřízeň počasí. Prudké poryvy větru, nepříjemná sprška nebo příliš ostré sluneční paprsky… Nic z toho vás nemusí zajímat, pokud se ukryjete v altánu nebo jiném krytém posezení!

Moderní zahrada slouží hlavně k odpočinku

Exteriér v dnešní uspěchané době ztrácí původní význam a jen hrstka lidí jej využívá pro pěstování plodin. Zahradničení ustupuje na úkor relaxace, což se v praxi projevuje i pečlivým výběrem zahradního nábytku, rostlin, doplňků a dalších venkovních prvků. Bez přístřešku to ale nikdy nebude ono, protože počasí může proměnit kouzelné chvilky na zahrádce z minuty na minutu, a to bez předchozího varování.

Dřevěný altán spolehlivě nahradí párty stan

Vraťme se však k tomu podstatnému. Ať už máme na mysli dětský koutek, terasu nebo plácek s grilem, přístřešek vždy přijde vhod. Bohužel ne vždy jsou po ruce finance na pořízení „klasického“ dřevěného altánu či pergoly. Naštěstí se nabízí alternativa v podobě párty stanů, snoubí hned několik podstatných výhod. Levné párty stany jsou cenově dostupnější než dřevěné pergoly a nevyžadují terénní úpravy exteriéru. Montáž je velmi rychlá a konstrukci lze kdykoliv demontovat a postavit na jiném místě (případně přes zimu uschovat). Za zmínku stojí také minimální údržba – v podstatě si vystačíte s vlhkým hadrem, případně hadicí na osprchování plachty. Zahradní párty stany jsou k mání v bohaté nabídce variant s různými rozměry a designem. Od menších konstrukcí pro pár osob až po velké přístřešky, které nemají daleko do cirkusového šapitó. Rozhodně nejde jen o „nouzové“ řešení, ale o plnohodnotná krytý posezení pro každodenní využití.

Publikováno: 03. 03. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: párty stany | přístřešek na zahradu