Proč si pořídit mobilní klimatizaci a jaké jsou její nedostatky?

Víte, co je to tepelná pohoda? Je to stav, kdy se teplota v místnosti pohybuje v optimálních hodnotách. Konkrétně kolem 20 °C, nicméně pro zdravého člověka je komfortní i teplota kolem 18 °C. Dosáhnout tepelné pohody však může být docela problém, a to především během vlny letních veder. Pokud nemáte nástěnnou klimatizaci, protože se vám nechce do stavebních úprav, budete se muset smířit s tím, že se zapotíte. Anebo ne? Naštěstí se nabízí alternativa v podobě mobilní neboli přenosné klimatizace. Co byste o ní měli vědět, než do ní investujete?

Výhody mobilní klimatizace v kostce

V čem je mobilní klimatizace lepší oproti nástěnné neboli splitové klimatizaci? V prvé řadě jde o mobilitu. Díky tomu, že mobilní klimu není nutné montovat napevno, ji lze podle potřeby přesouvat z jednoho pokoje do druhého – a klidně ji používat i mimo domov. Hodí se stejně dobře do kanceláře i na chalupu. Přečtěte si: 5 tipů, jak vybrat mobilní klimatizaci. Velkou výhodou mobilní klimatizace je nízká cena. Nástěnné klimatizace jsou až násobně dražší. Za mobilní klimu zaplatíte mnohem méně, a přesto vám dobře poslouží.

Nechte si poradit s výběrem

Mobilní klimatizace značek DAITSU, REFREDO, SAKURA, REMKO a DANTHERM najdete v nabídce e-shopu klimatizace.zde.cz, který provozuje EPROFI.CZ s.r.o. - specialista na mobilní topidla, odvlhčovače a další techniku včetně "lahůdek" jako je tento designový ventilátor.

Co byste si měli pohlídat?

V případě mobilní klimatizace je na místě zmínit také několik negativ. Jedná se především o hlučnost, která u některých zařízení dosahuje poměrně nepříjemných hodnot. Nechcete-li, aby vás klimoška rušila, zaměřte se na sortiment s hlučností kolem 50 dB – tato hodnota je po většinu lidí přijatelná i v noci. Zároveň zvažte, zda vám nebude vadit, že mobilní klimatizace vyžaduje odvod horkého vzduchu pře okno, případně přes ventilační otvor. A také si pro ni vyhraďte místo, na které ji uložíte po skončení sezóny.  

Publikováno: 10. 07. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam