Co děláte v létě? Oblečte si cyklistické kraťasy a sedněte na kolo

Vypadá to, že se žádná tradiční dovolená u moře letos konat nebude? Zapomeňte na hladovku a hubnutí do plavek před odjezdem k moři. Pojďte si letos užít léto aktivně, na pořádném kole. Kila dolu půjdou sama. Zkuste začít jezdit na kole aktivně. Ne jenom po městě, či městských parcích. Užijte si skutečnou MTB horskou jízdu. Pořídit si dnes celoodpružené kolo za rozumné peníze není problém. To by mělo být pro horské ježdění základ. Ke kolu pak potřebujete i další výbavu: vhodné cyklistické oblečení, cyklistické kraťasy, případně dres na kolo. Vedle helmy se vám budou hodit rukavice na kolo a samozřejmě dobrý batoh na kolo.

Nemáte s kým na kolo vyrazit? Najděte si partnery na společné jízdy

Přihlaste se například na víkendový výukový MTB kemp. Nejenže získáte dovednosti, pokud jde o zvládnutí terénu, ale současně zde potkáte lidi, s nimiž můžete dát dohromady partu milovníků horských cyklistických vyjížděk. Kurzy organizuje Singltrek.cz – tým, který se specializuje na projektování stezek MTB, výuku MTB pro dospělé i pro děti.

Kam na singltrek trasy?

Skvělé trasy pro horská kola vybudovala firma už na mnoha místech České republiky. Jejich kvalita přesahuje hranice našeho státu. Vydejte se na tratě do Nového Města pod Smrkem. Právě zde najdete až 60 km skvělých stezek pro začátečníky, rodiny s dětmi i pro pokročilé. Pojmem jsou rovněž tratě Singltrek Benecko, Singltrek Podhůra, Singltrek Česká Lípa a Floutrail Lipno. Pokud na podobnou trasu či na kurz nemáte vhodné kolo, půjčte si jej. Singltrek.cz jako organizátor těchto akcí zajišťuje i půjčení vhodného horského kola či celoodpruženého elektrického kola.

TIP: Dovolená na kole s pořádným cyklobatohem

Singltrek.cz vás na kolo vybaví i skvělým cyklobatohem. V e-shopu najdete nabídku batohů PRISM. Jde o batohy, které lze velikostně přizpůsobovat konkrétním potřebám. K základnímu dílu je možné snadno připnout rovněž další díly o velikosti 10, 18 a 25 litrů. Batohy mají celou řadu dalších vychytávek, jež využijete nejen při cyklistice, ale i dalších outdoor sportech, nebo třeba při skialpinismu.

Publikováno: 21. 06. 2020

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam