Domů » Chorvatsko – oblíbená dovolená i po letech
Cestování a dovolená

Chorvatsko – oblíbená dovolená i po letech

Většina Čechů si pod pojmem dovolená u moře představí týdenní pobyt v Chorvatsku a to i přesto, že díky last minute jsou poměrně dostupné i exotické destinace. Důvodu je hned několik. Bývala Jugoslávie, která před revolucí představovala jednu z mála možností, jak si vychutnat léto jinde než na přehradě, se nám nesmazatelně vryla do podvědomí a stále ji považujeme za skvělou volbu. Nutno podotknout, že právem. Země na severu Balkánského poloostrova toho má totiž hodně co nabídnout i po letech. A my vám prozradíme, proč by se na fotoalbu z příští dovolené měl skvět právě nápis Chorvatsko 2013!

Krásné a dostupné, to je Chorvatsko

Chorvatsku na atraktivitě přidává i jeho dostupnost. Rozhodnete-li se cestovat autem, dorazíte do cíle za plus mínus 11 – 12 hodin, což není taková hrůza, jako v případě „sousední“ Itálie nebo vzdálenějších přímořských států. A ať už se vydáte severně položeného Poreče, nebo naopak jižně položeného Splitu, vždy se můžete těšit na úžasné přírodní scenérie a proslulou chorvatskou pohostinnost. Místní jsou k turistům opravdu vstřícní a neváhají je nasměrovat na zajímavá místa. Pohodová atmosféra a pomalé životní tempo je jedním z dalších lákadel, kterých se u temperamentnějších národů nedočkáte. Chcete-li si na dovolené opravdu odpočinout, v Chorvatsku se vám to podaří.

Dovolená na Makarské riviéře

Pokud jste zemi doposud míjeli obloukem a nejste si jistí, kde se usadit, vsaďte na jistotu. Mezi nejoblíbenější lokality patří Makarská riviéra v oblasti Jižní Dalmácie. Hned vedle historického Splitu najdete cenově dostupné apartmány Baška Voda, kde se lze ubytovat i za cenu kolem 10 € za osobu na den. Letovisko Baška Voda sice nepatří mezi ty největší, na druhou stranu však nabízí pestré možnosti vyžití a zábavy. Táhlé oblázkové a písečné pláže vybízí k nekonečnému lenošení na lehátku, čisté moře zase ke koupání a zkoumání krás pod vodní hladinou. Pro ty, které celodenní pobyt na Sluníčku neunaví, jsou připraveny nejrůznější akce v přilehlých klubech a barech. Nudit se rozhodně nebudete!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!