Nesnáze v kuchyni? S kvalitními hrnci a pánvičkami je vaření zábava!

Každá správná hospodyňka ví, že kulinářské umění do značné míry závisí také na kvalitě kuchyňského náčiní. Jinými slovy – pořídíte-li si tu správnou výbavičku, začne vás vaření bavit, což bude znát i po chuťové stránce. Vždyť kdo jídlo připravuje s láskou, nemůže neuspět. Tím spíš, pokud se ingredience nepřipalují a jsou hotové mnohem rychleji. Buďme však trochu konkrétnější – kteří pomocníci by ve vaší kuchyni rozhodně neměli chybět?

Vybíráme hrnce

Technologie se neustále vyvíjí a materiály, ze kterých se vyrábí hrnce, nejsou výjimkou. Vhodně zvolený materiál zajistí rychlý a bezproblémový ohřev. Při výběru však záleží také na tom, kde vaříte – kupříkladu na indukční desce můžete používat pouze některé hrnce. Vaší prioritou by měla být i snadná údržba – nezapomeňte si zjistit, zda vybrané hrnce můžete umýt v myčce. V kuchyni vám přijde vhod i moderní „papiňák“. Tlakové hrnce dávají vaření úplně jiný rozměr. Přípravu jídla urychlují a navíc zachovávají ingrediencím nutriční, chuťové i aromatické vlastnosti. Vy si vyberte model, který je maximálně bezpečný.

Vybíráme pánvičky

Hrnce jsou doma a nezbývá, než se poohlédnout po pánvičce. V posledních letech je v kurzu litinová pánev, která má oproti ostatním materiálům obrovskou výhodu – vyznačuje se efektivním ohřevem po celém povrchu. Na litinové pánvi jen tak něco nepřipálíte a potěší vás i to, že si drží teplo i poté, co ji odstavíte od zdroje. Za zmínku stojí také grilovací pánev se speciálně profilovaným dnem. Dopřejte si důkladně propečené maso se stylovým efektem grilovací mřížky! A konečně i pánev wok, která je naprosto multifunkční. Hodí se na smažení, dušení, pečení i vaření. Praktické jsou především elektrické verze pánve wok. Na závěr jsme si nechali tip na výhodný nákup. Ať už máte spadeno na nové hrnce, pánve nebo obojí, koukněte do virtuálních regálů internetového prodejce www.vsenavareni.cz. Najdete zde kompletní sortiment kuchyňských potřeb za skvělé ceny. Domů vám dorazí obratem, případně si je vyzvednete na některém z 80 odběrných míst po celé ČR.

Publikováno: 31. 05. 2015

Kategorie: Jídlo a pití | Praktické rady

Autor: Adam

Tagy: litinová pánev | pánev wok