Nečekejte, až nasněží a vydejte se na first minute do Alp!

Do českých luhů a hájů se zima teprve blíží a na radovánky na zasněžených sněhových pláních si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Pokud to ale nemůžete vydržet a nedočkavě voskujete lyže nebo snowboard již nyní, máme pro vás několik tipů na atraktivní lyžovačku v zahraničí. Proč čekat na to, až nasněží, když můžete vyrazit již nyní? Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, na která natrefíte v Alpách.

alpy lyžování

1. Samnaun – Ischigl

Samnaun se nachází ve Švýcarsku, ale přesto je výrazně levnější než nedaleký tyrolský Ischgl. Má sportovnější charakter, nicméně pokud vám jde o opravdový luxus, pravděpodobně zamíříte na rakouskou stranu Alp. V každém případě se připravte na více než 200 km tratí vhodné pro rekreační lyžaře i profesionály. Potrpíte-li si na výzvy, pokuste se zdolat kilometrový svah Pardtschgrad Nordabfahrt, který je údajně nejnáročnější. Spoustu zážitků si užijete také na 9 km dlouhé trati z Palinkopf směrem do Ischglu.

2. Zillertal

Pokud ve vás lyžování v Rakousku evokuje Zillertal, nejste sami. Rakušané na něj nedají dopustit a stejně tak ani profesionální sportovci (za zmínku stojí ženská freeridingová hvězda Pii Widmessrová). Perfektně vybavené lyžařské středisko se chlubí více než 650 km úžasných sjezdovek, na kterých se vyřádí rodiny s dětmi i milovníci adrenalinu. Největším dobrodružstvím je ale sjezd ze známého ledovce Hintertrux (3 250 m).

3. Val Gardene

V souvislosti s lyžováním v Itálii se vám možná vybaví luxusní Cortinam, ale my jsme si přesto vybrali neméně populární Val Gardena. I zde si užijete velmi komfortního zázemí a především bezvadné sněhové podmínky. Čeká zde na vás na 175 km propojených sjezdovek a v sousedním Kronplatzu, kam vás dopraví skibus, dalších 90 km tratí. Doporučujeme výlet Sella Ronda kolem masivu Gruppo Sella do Araby ve Val di Fassa až do Alta Badie. Případně na ledovec Marmolada vysoký 3 342 m. Tak co vy na to? Možností lyžování v Alpách je samozřejmě mnohem více a chcete-li ušetřit, koukněte na first minute nabídky na asaptravel.cz. Rezervace zájezdu „na první chvíli“ se vyplatí! Foto: pixabay.com

Publikováno: 05. 10. 2014

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam

Tagy: first minute alpy | tipy na lyžování v alpách