3 tipy, jak vybrat dobré outdoorové a sportovní bundy

Pořádné výkony a pohodlná turistika závisí na mnoha faktorech. Roli hraje počasí, vaše energie a samozřejmě i správné vybavení. Výběr dobrého oblečení přitom nemusí být vůbec složitý. Stačí sledovat několik faktorů a odměnou vám bude příjemně padnoucí výbava, se kterou bude sportování jedna radost. Podívejte se na 3 tipy, jak na výběr a doporučení jedné kvalitní značky.

Bunda ochrání před nepřízní počasí

Výběr dámské outdoorové bundy závisí hodně na cíli vašich cest a dobrodružství. Základem je kvalitní materiál, který vás ochrání před nepříznivým počasím. To dokážou například softshellové bundy. Tento materiál je lehký, příjemný na dotek a zároveň dokáže efektivně zadržet vítr či vodu. Pokud se sportování chcete věnovat i v chladnějším období, určitě se zaměřte na výběr bundy s dostatečnou izolační vrstvou doporučovanou do nižších teplot.

Správná velikost i design

U každé dámské i pánské outdoorové bundy hraje roli správný střih, použitý materiál a samozřejmě i design. Vaše bunda by se měla hodit k dalšímu vybavení a přinášet vám příjemný pocit při nošení. U výběru zohledněte velikost, která musí přesně odpovídat pro zajištění požadovaného komfortu. Díky velikostním tabulkám naštěstí není problém ani s výběrem sportovního oblečení přes internet. Ideální je pořídit si několik variant, kdy se každá bude hodit do jiného počasí. Potom se vám nestane, že by vás od výletu odradil déšť či chladnější teploty.

Batohy a kvalitní boty na běhání

Česká outdoorová značka přináší i doplňky ve formě funkčních batohů s nízkou hmotností a dostatečným úložným prostorem. Pokud se sportováním v přírodě myslíte vážně, určitě by vám neměly chybět pořádné trekové a běžecké boty. V případě obuvi je dobré vsadit na kvalitu a nebát se investovat do známých značek, jako jsou Salming, Icebug a Oriocx. Odměnou vám bude pevně sedící obuv poskytující náležitou oporu pro chodidlo.

Publikováno: 02. 04. 2017

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat outdoor bundu | jak vybrat sportovní bundu