Domů » Výběr levné matrace nemusí být velký oříšek
Bydlení

Výběr levné matrace nemusí být velký oříšek

Čas od času je nutné vyměnit na posteli matraci. Odborníci to doporučují aspoň jednou za pět let. Má to hned několik důvodů, je proleželá, špinavá a plná nečistot. Naštěstí nabízejí obchodníci i levné matrace, které se pyšní dostatečnou kvalitou, dokonce mohou být v akci.

Sledujte nabídky obchodníků

Na internetu najdete nespočet e-shopů zabývajících se prodejem matrací. Ano, ceny se mohou pohybovat velice vysoko, ale některé výrobky jsou ve slevě, a proto se vyplatí nabídky sledovat. Levné – matrace nabízejí komfortní ležení a spánek, samozřejmě potěší příznivou cenou a kvalitou. Ne vždy je nutné věřit mottu, co je levnější, za nic nestojí. Při výběru matrace je rozumné sledovat jiné parametry, nejen kolik stojí.

Co je vlastně důležité?

Když si matraci prohlížíme, sledujeme její cenu, rozměry, výšku, maximální nosnost, barvu i to, zda má snímatelný a pratelný povrch. K dalším faktorům výběru patří tvrdost matrace, hledíme na materiál, ze kterého je vyrobena, uvedenou životnost a údržbu. Musíte pamatovat na to, že každý člověk má individuální požadavky. Starším lidem a jedincům s kily navíc svědčí tvrdší matrace, dětem, ženám a osobám s nízkou váhou zase ty měkčí. Rozhodně by neměla být matrace moc měkká, většinou je pro ideální střední tvrdost.

Latexovou, pružinovou, či pěnovou?

Komfortní latexové matrace si zamilujete kvůli pohodlí, dlouhé životnosti. Dokonale se přizpůsobí tvaru těla. Nejlevnější – matrace pružinové? Sice je v posledních letech převálcovaly modernější materiály, ale jsou cenově dostupné a dobře se na nich vyspíte. Mohou mít pružinové jádro, taštičkové pružiny a mikrotaštičkové pružiny. Jejich kvalita je dnes mnohem vyšší než dříve. Pěnové modely jsou taktéž s cenou příjemné, a navíc oslní univerzálností. Když natrefíte v akci na matraci z bio pěny, máte vyhráno. Je vhodná pro náročné uživatele a disponuje ortopedickými vlastnostmi.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!