Microblading v Praze aneb nový způsob úpravy obočí

Microblading v Praze nabízí ve svém portfoliu služeb čím dál více kosmetických studií. Jedná se o unikátní metodu permanentního make-upu, která se od běžného způsobu liší tím, že dochází k tetování pouze jednotlivých chloupků. K tomu slouží zvláštní čepelka s několika jemnými hroty, kterými jsou vykreslovány chloupky do kůže. Zákaznice si tak může objednat pouze dokreslení obočí, například z důvodu prořídnutí či výrazného zesvětlení, ale také jeho kompletní rekonstrukci. V některých případech nechtějí klientky zákrok podstoupit z důvodu nejistého výsledku, dlouhého hojení a krátké trvanlivosti. Jak probíhá tetování, následné hojení a co by měli případní zájemci udělat pro to, aby byl výsledek zřetelně vidět po několik let?

Microblading - průběh

Po výběru kosmetického salonu, zpravidla následuje konzultace s kosmetičkou, která bude úkon provádět. Zde byste se měli rozhodnout, jak rozsáhlé budou úpravy, doladit výsledný tvar obočí nebo barvu pigmentu. Také dostanete odpovědi na veškeré další otázky i možnost nahlédnout na certifikáty či fotografie již provedených zákroků. Informovanost o způsobu práce daného salonu nelze opomenout z celé řady důvodů.

Tetování

Samotný zákrok trvá zhruba 1,5-2 hodiny, proto se doporučuje přijít dostatečně odpočatý. V prvním kroku kosmetička aplikuje anestetickou a dezinfekční mast, pro zmírnění bolestivosti. Poté vykreslí tvar obočí dle předchozí dohody, který však můžete ještě v průběhu konzultovat a měnit.

Hojení a péče

Po zákroku obdržíte cenné rady nebo dokonce brožury jakým způsobem o tetování pečovat, aby byl výsledek co nejdelšího charakteru. Na začátek je důležité říct, že následná péče má stejnou váhu jako samotný proces microbladingu. Zde uvádíme některé možné obecná doporučení, jelikož každá pokožka je svým způsobem unikátní a vypořádává se s jejím narušením posvém, což znamená například jinou dobu hojení nebo odlišné zbarvování. V případě ověření

První fáze

· Po zákroku vznikají na postiženém místě stroupky, stejně jako u běžného tetování, které se ve většině případů zbarví tmavým odstínem z důvodu mísení pigmentu s krví. Doba jejich vypadávání se pohybuje od 3 do 10 dnů. Zřejmě nejdůležitější rada od kosmetického salonu hovoří o tom, abyste stroupky chránili před namočením a jinými nečistotami. V případě lehkého namočení ihned vysušte kapesníčkem. · Nastanou situace, kdy klientku přepadne na pigmentovaném místě svědění, ale v žádném případě nesmí odlupovat stroupky silou, ani pokud již vypadají narušeně. Obočí potřete hojivým krémem, který obdržíte po proceduře. Kromě této masti nepoužívejte jiné alternativní produkty pro urychlení doby hojení. · Mnoho kosmetických studií rovněž doporučuje spát první dny na zádech. · Jelikož se jedná o zásah do integrity kůže, nesmíte opomenout nebo podcenit základní hygienické návyky. Doporučení zní používat antibakteriální mýdlo, vyhýbat se přímému kontaktu obočí s domácími mazlíčky, a stejně tak znečištěným nebo prašným prostředím. · Pokud rádi chodíte do sauny, solária, bazénů a dalších jim podobných míst, kde se můžete lehce zapotit, tak jejich návštěvu raději odložte. · Nevystavujte se přímenému slunci nebo alespoň bez opalovacího krému s vysokým UV faktorem.

Druhá fáze

· Po vyhojení stroupků následuje druhá fáze hojení, která zahrnuje především zbarvování pigmentu. U některých jedinců ztrácí použitá barva na sytosti až o polovinu než bezprostředně po aplikaci a nabírá různých odstínů. Není však důvod k panice. Od toho tu je, nejdříve po měsíci, první korekce, kde se procedura opakuje a obočí znovu získá požadovaný vzhled. · V této fázi již můžete upravované místo namočit, ale stále se vyhýbejte jiným kosmetickým přípravkům, stejně tak místům, jako jsou sauny nebo solária.

Třetí fáze

· Zhruba po měsíci je již obočí zcela zahojené a vy můžete obnovit vaše běžné návyky. V případě líčení se stále nedoporučují agresivní přípravky, které mohou pigmentu ubírat na intenzitě. Konečný výsledek není trvalého charakteru. Tetování vydrží 1-3 roky a je jen na vás, na jaké straně zmíněného intervalu budete. V případě, že se objeví potíže s hojením, nespoléhejte pouze sami na sebe a neváhejte kontaktovat svoji kosmetičku, jistě vám ráda poradí.

Publikováno: 02. 07. 2018

Kategorie: Kosmetika

Autor: Adam