Zjistěte, zda jste fit! MultiSport uživatelům nabízí tělesnou diagnostiku pomocí InBody

Praha, 23. 9. 2021 - Společnost MultiSport Benefit, přední poskytovatel zaměstnaneckých benefitů v oblasti sportovního a relaxačního vyžití, představil novinku v nabídce aktivit: bezplatné měření skladby těla na přístrojích InBody až dvakrát ročně. Držitelé karet MultiSport mohou svou první diagnostiku absolvovat již od 1. října 2021 a zjistit, jak na tom jejich kondice po covidovém útlumu skutečně je. Ručička na osobní váze totiž takovou vypovídací hodnotu nemá, a navíc působí jen zbytečný stres.

MultiSport v rámci podzimních novinek v nabídce představil měření na přístrojích InBody, speciální profesionální váze, která na principu bioimpedance* vyhodnotí množství svalů i tuku na jednotlivých částech těla. Přístroj InBody má k běžné osobní váze daleko, byl vyvinut zejména pro potřeby lékařů, výživových a fitness specialistů – InBody proto lidé uvidí nejčastěji ve fitness centrech. „Jedná se o zdravotně preventivní aktivitu, která sleduje momentální či dlouhodobé změny fyzické kondice. Analýza složení těla podává ucelené informace o množství svaloviny, tuku a vody v těle, přičemž spočítá i bazální metabolismus člověka. Oproti osobní váze, která sleduje jen celkovou hmotnost, poskytuje InBody o mnoho důležitější a cennější výsledek – dva lidé se stejnou hmotností a rozdílným zastoupením svalů a tuku budou vypadat velmi odlišně, a jinak na tom bude i jejich celkové zdraví,“ říká nutriční terapeutka Šárka Knížková.

V partnerské síti MultiSport lze od 1. října 2021 měření využít na více než 40 místech po celém Česku, a to jednou za 6 měsíců. „Tělesnou diagnostiku na přístrojích InBody doporučujeme absolvovat v minimálním intervalu 2 měsíců. Pro rekreační sportovce je měření jednou za půl roku pro sledování kondice naprosto ideální. Podle výstupu měření můžeme vhodně upravovat jídelníček a fyzickou aktivitu, a následně ověřit, že očekávání se shodují s výsledkem,“ doplňuje Knížková.

Společnost má za cíl přivést pracující populaci ke komplexnímu zdravému životnímu stylu a naučit ji pečovat o své fyzické a duševní zdraví. „V rámci MultiSportu se nesoustředíme pouze na sport, ale i na patřičnou relaxaci a preventivní péči o své zdraví. Tělesná diagnostika InBody s naším cílem naprosto koresponduje. Mezi další novinky v nabídce pro držitele karet MultiSport patří třeba zvýhodněné životní pojištění ve spolupráci s NN pojišťovnou či přes zimu zábava a odreagování s laser game,“ říká Miroslav Rech, jednatel společnosti MultiSport Benefit.

Společnost MultiSport, která se zaměřuje na sportovní a relaxační vyžití zaměstnanců, se během 11 let působení na českém trhu stala jedním z nejvyhledávanějších poskytovatelů zaměstnaneckých benefitů. S oblíbenou kartou MultiSport mohou zaměstnanci každý den využít jeden volný vstup do sportovního či relaxačního zařízení, projet se dvakrát denně na 60 minut na sdílených kolech Rekola či nextbike nebo v rámci online platformy My MultiSport cvičit podle videí s profesionálními lektory.

* Bioimpedanční diagnostika je založena na měření elektrického odporu lidských tkání prostřednictvím slabého elektrického impulsu. Elektrický odpor jednotlivých druhů tkáně se liší podle objemu vody v tkáni, díky čemuž přístroj dokáže určit složení těla, a to s vysokou mírou přesnosti.

Publikováno: 01. 10. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam