Zhubněte nejenom do plavek

Trápí vás nějaký ten faldíček, špíček či kilogram navíc? Tak se netrapte a zbavte se jich. Jednou z účinných doprovodných metod při snižování hmotnosti jsou i lymfodrenáže. Před několika lety jsem se na jedné z našich all inclusive dovolených postavila na váhu a to jsem neměla dělat, byť to bylo na jejím konci. Od toho okamžiku jsem se těch lákavých dezertů, kterými se prohýbaly tamější stoly, ani nedotkla.

Jak jsem hubla a zhubla

A do konce dovolené jsem nemyslela na nic jiného, než na to, jak se těch nadbytečných kilogramů zbavím. A po návratu jsem se do toho pustila. Ponořila jsem se do světa internetu a začala studovat. Způsobů, jak zhubnout, je totiž celá řada. Já ale zvolila kryo-lipolýzu (zmražení tukových buněk) v kombinaci s lymfodrenáží, byť je primárně doporučovaná při otocích, na kterou jsem začala docházet do jednoho z pražských studií.

Výsledek se dostavil

A výsledek? Při jedné z posledních kúr mi terapeutka říkala: „Jé, vy jste krásně štíhlá.“ Tímto způsobem jsem se zbavila deseti kilogramů. Ale nenechte se vyvést z omylu, že za takový úbytek váhy může pouze lymfodrenáž. Já celkově šla do sebe. Lymfodrenážní kúry jsem doprovodila i dalším cvičením, posilováním a razantní změnou jídelníčku, ze kterého jsem vyřadila cukr, mouku a další pochutiny. A k tomu jsem opravdu hodně pila. Výsledek se dostavil a od toho okamžiku tuto metodu doporučuji, každému, kdo má problémy s váhou.

Podstata lymfodrenáže

Lymfodrenáž, ať již manuální či přístrojová, vám ale pomůže i s dalšími potížemi. Jedná se totiž o léčebnou metodu, prostřednictvím které zbavíte své tělo odpadních a toxických látek. Ty odcházejí ven lymfatickým systémem a močí. Proto je zapotřebí během kúry hodně pít. Dalším příznivým efektem lymfodrenáží je zlepšení toku lymfy, což se příznivě projevuje nejenom na imunitním systému jako takovém, ale třeba na zlepšení stavu kůže. Z pohledu kosmetického je lymfodrenáž skvělým lékem na celulitidu. Ovšem pozor, existují zdravotní indikace, při kterých byste se před lymfodrenáží měli mít na pozoru, jako jsou těhotenství či vysoký krevní tlak. Kúru proto vždy konzultujte se svým lékařem.

Studio Health Point

Lymfodrenážní masáže nabízí řada kosmetických studií. Zvolíte-li lymfodrenáž manuální, ujistěte se, že masér disponuje patřičnou certifikací. Nesprávně provedená lymfodrenáž totiž může i ublížit. Sázkou na jistotu v tomto případě je lymfodrenáž přístrojová, kterou můžete podstoupit například ve studiu estetické medicíny Health Point (na internetu hledejte pod odkazem lymfodrenážní masáže Praha), které pro poskytované procedury využívá přístrojové vybavení a kosmetické přípravky nejvyšší kvality značky BTL. Tak neváhejte, plavková sezóna se blíží!

Publikováno: 19. 04. 2019

Kategorie: Hubnutí a diety

Autor: Adam